Zavrieť

Porady

Platba vopred - faktúra

Prosím o objasnenie.
17.2.2006 sme uhradili 100% zálohu na službu (upgrade).
Podľa § 19 Daňová povinnosť vznikla dodavateľovi prijatím našej platby t.j. 17.2.2006. Podľa § 71 bol dodávateľ povinný vystviť faktúru do 15 dní t.j. do 4.3.2006. DPH je povinný odviesť vo februári/2006.
Avšak nám faktúra prišla s dátumom vystavenia až 6.4.2006.
Môžem žiadať dodavateľa o opravu dátumu vystavenia tejto faktúry?
My sme pochybili v tom, že sme ju nedopatrením zahrnuli do DPH 02/2006, s tým, že ju určite do dňa podania DPH budeme mať, avšak nestalo sa tak.
Ako by ste postupovali? (Dodatočné DPH, oprava DF, ...)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MAGDALIENKA
    Prosím o objasnenie.
    17.2.2006 sme uhradili 100% zálohu na službu (upgrade).
    Podľa § 19 Daňová povinnosť vznikla dodavateľovi prijatím našej platby t.j. 17.2.2006. Podľa § 71 bol dodávateľ povinný vystviť faktúru do 15 dní t.j. do 4.3.2006. DPH je povinný odviesť vo februári/2006.
    Avšak nám faktúra prišla s dátumom vystavenia až 6.4.2006.
    Môžem žiadať dodavateľa o opravu dátumu vystavenia tejto faktúry?
    My sme pochybili v tom, že sme ju nedopatrením zahrnuli do DPH 02/2006, s tým, že ju určite do dňa podania DPH budeme mať, avšak nestalo sa tak.
    Ako by ste postupovali? (Dodatočné DPH, oprava DF, ...)
    Dodávateľ bol povinný odviesť dph v mesiaci 2/06, vám mal vzniknúť nárok na uplatnenie jej odpočtu tiež v 2/06. Žiadala by som o jej správne vystavenie.

    MAGDALIENKA je offline (nepripojený) MAGDALIENKA

    MAGDALIENKA
    Tweety-Majka,
    ďakujem, že si reagovala. Dodávateľ (mimochodom dodávateľ nášho účtovného SW - Compeko) odviedol DPH v 04/2006, lebo vtedy sa dopátrali k našej úhrade, faktúru majú vystavenú v apríli a nechcú ju presúvať do 02/2006, aby im sedelo číslovanie.
    Mne teda nezostáva nič iné, len podať to dodatočné DP? Z februára faktúru vyhodiť a dať ju až do apríla.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MAGDALIENKA
    Tweety-Majka,
    ďakujem, že si reagovala. Dodávateľ (mimochodom dodávateľ nášho účtovného SW - Compeko) odviedol DPH v 04/2006, lebo vtedy sa dopátrali k našej úhrade, faktúru majú vystavenú v apríli a nechcú ju presúvať do 02/2006, aby im sedelo číslovanie.
    Mne teda nezostáva nič iné, len podať to dodatočné DP? Z februára faktúru vyhodiť a dať ju až do apríla.
    Nemali ste si uplatniť odpočet ak ste nemali faktúru, alebo zavolať dodávateľovi vo februári, alebo do podania dph , haló, hahalo, čo je s faktúrou k preddavku. Teraz už ostáva len to dodatočné DP.

    Alllena je offline (nepripojený) Alllena

    Alllena
    Tweety
    Nemali ste si uplatniť odpočet ak ste nemali faktúru, alebo zavolať dodávateľovi vo februári, alebo do podania dph , haló, hahalo, čo je s faktúrou k preddavku. Teraz už ostáva len to dodatočné DP.
    veď aj Compeko má chybu DPH mal odviesť v 02/06 vtedy bola suma pripísaná na účet oni nech podajú opravné DPH a ja by som chcela do 02/06 faktúru k preddavku a mala by som to v 02/06 s DPH vporiadku potom fa nulová fa môže byť aj v 04/06 tam už s DPH nepracujem ak ja záloha 100%.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Alllena
    veď aj Compeko má chybu DPH mal odviesť v 02/06 vtedy bola suma pripísaná na účet oni nech podajú opravné DPH a ja by som chcela do 02/06 faktúru k preddavku a mala by som to v 02/06 s DPH vporiadku potom fa nulová fa môže byť aj v 04/06 tam už s DPH nepracujem ak ja záloha 100%.
    Aj to je spôsob, mali daň odviesť v 2/06, vtedy bola platba, ale ak vedia, že robili zle, oni budú znášať následky neodvedenia dane.Ak napriek tomu nechcú vystaviť doklad do februára, odberateľovi neostáva nič iné, iba podať dodatočné DP k dph.

    Platba vopred - faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.