Zavrieť

Porady

Môžem mať závoj/pokrývku hlavy na fotografii pasu?

Dobrý deň, som muslimka a nosím závoj (hijab), ktorý mi zakrýva vlasy a krk, nie tvár. Chcem si vybaviť pas, tolerujú na Slovensku pokrývku hlavy z náboženského presvedčenia? Môžu odo mňa žiadať aby som si ju pre vyhotovenie fotografie na pas zložila? Za odpoveď ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Nasnímanie podoby tváre sa vykoná v občianskom odeve, bez prikrývky hlavy a bez okuliarov s tmavými sklami. V odôvodnených prípadoch je možné zo zdravotných alebo náboženských dôvodov nasnímať podobu tváre s prikrývkou hlavy; táto prikrývka nesmie zakrývať tvárovú časť spôsobom, ktorý by znemožňoval identifikáciu.
    https://www.slovensko.sk/sk/agendy/a...tovne-doklady/
    Fullah Ďakujem, pas vybavili bez problemov aj so závojom do poznámky dali "z náboženských dôvodov" takže do budúcna aj iným snáď pomôže
    buchač Som aj čakal, že to niekto zadrie...
    misoft No je to skutočnosť... pri kontrolách si ho musí nasadiť....

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Do pasu sa snima podoba tvare, zakon o cestovnych dokladoch nespecifikuje upravu vlasov alebo zakaz pokryvok hkavy ... len, ze sa snima tvar.
    avalik Nevhodne? Zase si niekto lesti ego? Odpoved je v sulade zo zakonom.

    Môžem mať závoj/pokrývku hlavy na fotografii pasu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.