Zavrieť

Porady

ukončenie rodičovskej dovolenky a PP

dobrý deň, potrebujem poradiť nasledovne: osoba na RD -dieťa má 23.11.15 3 roky , chce ukončeiť PP v spoloč. ktorej pracuje 11 rokov,, dohodou to určite nepôjde, ale výpoveďou,má nevyčerpanú dovolenku, následne ÚP s najvyššou podporou, podľa možnosti/poprosila by som kroky a dátumy ako postupovať, veľmi pekne ďakujem

včera som reagovala na odpoveď od veronikasad ale nešla som cez komentáre ,vlastne ani neviem, kde sú komentáre,debata?Doplním, dohodou nebude chcieť za-eľ, od 2009 na MD a RD
Naposledy upravil duľa : 26.08.15 at 08:55
4 komentárov     zbaliť
veronikasad s ukončením prac.pomeru dohodou nesúhlasí zamestnanec, alebo zamestnávatel ?
duľa ukončením dohodou nesúhlasí za-eľ, ešte doplním, pani je od zač.r.2009 na MD a RD neprerušene - 2 deti, takže VZ pre ÚP sa bude asi posudzovať z čerpanej a preplatenej dovolenky a ani potom podpora nebude vyššia ?
veronikasad máš vypočítaný nárok na dovolenku ? Ak nie, uveď obdobie MD a RD pri oboch deťoch, + príp. PN-ku pred nástupom na prvú MD.
veronikasad akú mzdu má dohodnutú v PZ ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak to nepojde dohodou, tak pokial nemala plat vo vyske maximalneho vymeriavacieho zakladu alebo aspon dost vysoky, navyssiu podporu pravdepodobne nedosiahne.

    Vypoved döruci zamestnavatelovi v septembri.
    Oktober november bude vypovedna doba.
    Poziada o cerpanie dovolenkly od 24.11. do 30.11.

    Na vypocet podpory sa bude pocitat tychto 7 dni a suma vycerpanej a preplateniej dovolenky do konca mesiaca.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Ivka, dá sa dosiahnuť, ak neukončí pracovný pomer posledným dňom rodičovskej dovolenky.
    ivka70 Zavisi od toho, aky mala plat a aky narok na dovolenku, kedze pise, ze dohoda nepripada do uvahy.
    Musi teda do konca novembra cerpat dovolenku a zvysok jej preplatia.
    Neviem, ci by to napr. z minimalnej mzdy vyslo za tych 7 dni poistenia po RD na max. pdoporu.
    veronikasad Dopisovala som doplnenie otázky v komentári pri prvom príspevku, Že nesúhlasí dohodou som si všimla neskôr. Ak počas výpovednej doby bude pracovať, tak súhlasím s tvojou odpoveďou ...
    ivka70 Preto som pisala o vypovedi v septembri, aby ta doba prace/poistenia bola najkratsia mozna.
      zbaliť

    ukončenie rodičovskej dovolenky a PP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.