Zavrieť

Porady

suhlas s pojednavanim alebo ...

Ahoj,

na zaklade zmluvy o dielo podla Obch. zakonnika som vykonal ako nepodnikatel dielo pre spolocnost.

nevyplatili mi doplatok.

Ziadal som ho na sude, sud vydal platobny rozkaz, spolocnost namietala a teraz sa na zaklade splocnosti zmenil sud z okresneho u nas na okresny u spolocnosti - su z ineho kraja.

Tamojsi sud sa pyta ci suhlasim s pojednavanim bez nariadenia pojednavania alebo sa prava na verejne prejednanie veci vzdavam?

Spis obsahuje vsetky potrebne nalezitosti.

1. Ked sa vzdam, bude rozsudok rychlejsie?
2. ked sa vzdam, a prehram, co nepredpokladam ale keby nahodou, mozem sa odvolat na kraj?
3. ked sa vzdam, sud rozhodne bez mojej i pritomnosti druhej strany?

dakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    1 ano
    2 ano
    3 ano - aj tí musia súhlasiť

    Bol si poučený, že vzdanie sa platí aj pre odvolacie konanie. Súd rozhodne na základe listinných dôkazov - máš ich dobré?

    občiansky súdny poriadok

    § 115a
    (1) Na prejednanie veci samej nie je potrebné nariaďovať pojednávanie, ak to nie je v rozpore s požiadavkou verejného záujmu a ak možno vo veci rozhodnúť len na základe listinných dôkazov predložených účastníkmi a účastníci s rozhodnutím vo veci bez nariadenia pojednávania súhlasia alebo sa výslovne práva na verejné prejednanie veci vzdali.
    (2) Pojednávanie nie je potrebné nariaďovať ani v drobných sporoch.
    (3) Súhlas účastníkov s rozhodnutím vo veci bez nariadenia pojednávania alebo výslovné vzdanie sa práva na prejednanie veci sa vzťahuje aj na odvolacie konanie. O tejto skutočnosti musia byť účastníci konania poučení.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    slovakiamail "vzdanie sa platí aj pre odvolacie konanie"

    To znamená, že keď sa prípadne odvolam tak tam sa tiež automaticky vzdám pojednávania na kraji?

    Dakujem.

    M
    Mária27 je to v poslednej vete
    slovakiamail ok, a ked sa ja vzdam a splocnost sa nevzda, tak pojednavanie bude bezne, ok?

    dakujem.
    Mária27 jasne - je tam množné číslo: účastníci s rozhodnutím vo veci bez nariadenia pojednávania súhlasia
      zbaliť

    suhlas s pojednavanim alebo ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.