Zavrieť

Porady

potvrdenie obce

aké potvrdenie potrebujem k darovacej zmluve k pozemku v zmysle zákona č. 140/2014 §4 ods. 1 písmeno c
ako mám dokázať, že som blízka osoba - ja a sestra môjho otca, stačia overené rodné listy na matrike alebo musia byť overené u notára?
Naposledy upravil lubomira1 : 26.08.15 at 18:38 Dôvod: upresnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    lubomira1 hmmm, to by tá pracovníčka na katastri musela byť vymenená. Ja to musím mať presné, min. 100%. Ale ďakujem

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Overenie dokumentu/podpisu na matrike alebo u notara su rovnocenne, na matrike je lacnejsie.

    Zisti si ci potrebuju vobec overene RL.

    Doplnenie:

    Zakon vyzaduje v § 6
    (8) Prílohou k zmluve o prevode vlastníctva poľnohospodárskeho pozemku je, ak ide o

    b) prevod podľa § 4 ods. 1,
    1. potvrdenie obce alebo kópia dokladu potvrdzujúceho skutočnosť podľa § 4 ods. 1 písm. c),

    takze bud si od obce vyziadas potvrdenie, alebo prilozis kopiu svojho RL - zakon neuklada, ze musi byt overena!
    Naposledy upravil avalik : 27.08.15 at 09:47 Dôvod: Oj
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lubomira1 na katastri na moju otázku, ako to mám preukázať mi povedala, že všetko je v zákone a matrikárka, že niektoré inštitúcie neakceptujú overenie na matrike
    avalik Statne institucie mozu konat a vyzadovat plnenie povinnosti len podla zakona ... ak zakon vyslovne neuvadza povinnost overenia urciteho dokumentu/podpisu u notara nemaju pravo buzerovat obcana urcovanim ci to ma dat overit u notara alebo na matrike. Nebav sa s tetuskou na katastri - posli otazku emailom na kataster.
    avalik Doplnila som odpoved.
    lubomira1 ja som telefonovala priamo s pani, ktorá mi darovaciu zmluvu má zavkladovať a poslala žiadosť na opravu
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.