Zavrieť

Porady

Oprava HIM

Ahoj poraďáci.
Odberateľ zo SRN si u nás objednal pod IČ DPH prideleným v Nemecku prenájom HIM, ktorý využíva pri prácach v SR. Prenájom fakturujem bez DPH v zmysle § 15 odst.8 písm f). Po ukončení prenájmu sme zistili, že HIM je poškodený a previedli sme jeho opravu v sídle našej spoločnosti v SR. Mám teraz vyfakturovať za prevedenú opravu zahraničnému partnerovi už fakt neviem, či k tomu pribaliť DPH alebo nie. Už som z toho zamotaná, prosím poraďte!!!!!!!!!
Ocením každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    A prečo ste mu nájom fakturovali bez DPH, ked podniká na Slovensku?Ked tu pracuje nemá tu on prevádzkáreň podľa § 4/7?

    K tej otázke, závisí od toho ako to máte dohodnuté v zmluve. či budete od neho požadovať náhradu škody, to nie je predmetom dane.
    Pri refakturácii by mala byť slovenská daň.(správate sa akoby ste mu tu službu dodali vy a opravujete HIM na Slovensku ani neopustí hranice)

    suzuki je offline (nepripojený) suzuki

    suzuki
    Takže v prvom rade je naozaj na mieste otázka, či tu nemá zahraničný partner prevádzkáreň. Ak nie, tak prenájom je oslobodený - ako bolo správne uvedené - podľa §15/8f (predpokladám, že nejde o dopravný prostriedok).
    Pri oprave hnuteľného majetku by som postupovala podľa podľa §15/6 - miesto dodania služieb, ktorými sú ocenenie hnuteľného hmotného majetku a práce na hnuteľnom hmotnom majetku, je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonajú, s výnimkou podľa §16 ods. 7.
    No a § 16/7 hovorí, že miestom dodania služieb, ktorými sú ocenenie hnuteľného hmotného majetku a práce na hnuteľnom hmotnom majetku, ak sa vykonajú pre odberateľa, ktorý je identifikovaný pre daň v členskom štáte inom, ako je členský štát, kde sa práce fyzicky vykonajú, je ČŠ, ktorý pridelil odberateľovi identifikačné číslo pre daň, pod ktorým sa mu služba dodala. Ale tento paragraf aj pokračuje: ak sa tovar neodošle alebo neprepraví mimo ČŠ, v ktorom sa služby fyzicky vykonali, je miestom dodania ČŠ, v ktorom sa služby fyzicky vykonali.
    Takže z celého tohoto mi vyplýva, že ja keď si to objednal Nemec pod svojím IČ DPH nemeckým, majetok bol opravovaný na Slovensku a neopustil hranice SR, takže sa zdaní našou poctivou 19% DPH. A to môžete byť radi, že ste opravu nevykonali napr. v Maďarsku a ten stroj aj v Maďarsku nezostal.
    To je môj názor, ale možno sa mýlim.

    BOBY je offline (nepripojený) BOBY

    BOBY
    ALBO
    A prečo ste mu nájom fakturovali bez DPH, ked podniká na Slovensku?Ked tu pracuje nemá tu on prevádzkáreň podľa § 4/7?

    K tej otázke, závisí od toho ako to máte dohodnuté v zmluve. či budete od neho požadovať náhradu škody, to nie je predmetom dane.
    Pri refakturácii by mala byť slovenská daň.(správate sa akoby ste mu tu službu dodali vy a opravujete HIM na Slovensku ani neopustí hranice)
    Prevádzkareň na Slovensku nemá,tam mi to je jasné, že bez DPH. A nejedná sa o automobil. Rozhodla som sa fo vyfakturovať s DPH, dík za názory.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.