Zavrieť

Porady

Ak mi firma posle peniaze a ja ich preposlem na iny ucet musim platit dan?

Ak sa na moj bankovy ucet pripise vela penazi a ja ich poslem niekde na panamu musim platit dan s prijmu
Naposledy upravil ivka70 : 02.09.15 at 04:39
6 komentárov     zbaliť
ivka70 A z akeho dovodu ti firma posle peniaze? Nieco jej fakturujes, za nieco ti plati?
martinbokos nic jej nefakturujem
lacotinka SATO u nás nefunguje !!
Na bankový účet SATO nepripíše
Na bankový účet pripíše tvoja banka
na základe toho, že niekto niečo poslal

ale prečo by tebe niekto posielal ?
BOJÍŠ povedať ?
ivka70 Tak aky maju dovod ti nieco posielat? ako to uctuje ta firma?
lacotinka A čo ako účtuje TÁ !!!! firma ?
Dobropis ? (lebo on nefaktoroval / o ZoD nepíše )
Za čo ?
Za koľko ???????????????????????????
Consultix A pojdu z Nigerie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Martin, veľmi stroho napísaná otázka, kvalifikovane a komplexne sa nedá odpovedať.

    Ale.

    Na samotnú otázku, či z toho platíš daň je odpoveď áno aj nie. Ak to nie je tvoj príjem, tak daň neplatíš. DAň neplatíš z toho, čo ti príde na účet, ale podľa príjmov, ktoré deklaruješ daňovému úradu ako výplatné pásky, resp. daňové priznanie.

    Ak len dostaneš nejaké peniaze na účet, ktoré nie sú príjmom, tak z toho daň neplatíš.

    Ak ti toto, že príjmeš peniaze na účet a potom ich pošleš niekomu inému či viacerým iným osobám, navrhol niekto, koho nepoznáš, tak od toho radšej ruky preč. Pôjde evidentne o pranie peňazí - typická schéma. Už viacero ľudí sa do toho namočili, ani o tom nevedeli. Len mali presúvať peniaze prijaté zo zahraničia na iné účty na základe inštrukcií. Potom, keď ich obvinili z prania, to oľutovali, že sa na to dali. LEbo neznalosť zákona neospravedlňuje.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Definuj to pošle, lebo len tak nikto nepošle peniaze na účet. Ak aj omylom sa niekomu pošťastí poslať na nesprávny účet a bez právneho dôvodu, príjemca ich musí obratom vrátiť, inak by bol stíhaný za neoprávnené obohacovanie sa.

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... ak si akýkoľvek príjem, ktorý zo zákona podlieha akéjkoľvek dani prepošleš na akýkoľvek svoj (či cudzí) účet, nie je to dôvod na nepriznanie a nezaplatenie dane.

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Zaujímať sa o Teba bude hlavne polícia - pranie špinavých peňazí - keby nepochádzali z trestnej činnosti, nebolo by ich treba takto "preposielať".

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    No aby tá daň nebola vo forme nepodmienečného trestu, prípadne nekonečných opletačiek, výsluchov a podobne. Pranie špinavých peňazí nie je sranda.

    Ak mi firma posle peniaze a ja ich preposlem na iny ucet musim platit dan?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.