Zavrieť

Porady

2.1. 2012 mi prišli na podnikateľský účet peniaze. Môžem si ich dať do účtovníctva ak

Ahojte.
Všetko naj v novom roku...
Chcel by som sa poradiť 2.1. 2012 mi prišli na podnikateľský účet peniaze. Môžem si ich dať do účtovníctva ako príjem za rok 2012, alebo to musím priznať v daňovom priznaní za rok 2011? Som živnostník.

Ď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    marleau Pozri príspevok
    A keby bola faktúra na tieto peniaze vystavená a splatná ešte v decembri?Tak do ktorého roka sa ráta príjem?Mám podobný "problém".
    v JU je dôležitý dátum prijatia penazi (či už hotovost alebo na účet)
    je jedno kedy bola fa vystavena a splatna
    ked prišli peniaze v roku 2012, zdaňuje sa to až v r.2012

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    ne môžeš, ale musíš si ich dať ako príjem roku 2012!

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Príjem roku 2012 - JU .

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    marleau Pozri príspevok
    Ale DPH sa uplatňuje podľa dátumu na faktúre,či?
    áno samozrejme
    podľa dátumu daňovej povinnosti

    TONIO je offline (nepripojený) TONIO

    TONIO
    Vďaka za odpovede.
    Prepáčte, ale som zabudol napísať, že to mám z činnosti, ktorú som vykonával v decembri. Ale peniaze mi prišli v januári, takže aj tak to bude príjem za rok 2012?

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    A keby bola faktúra na tieto peniaze vystavená a splatná ešte v decembri?Tak do ktorého roka sa ráta príjem?Mám podobný "problém".

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    marleau Pozri príspevok
    A keby bola faktúra na tieto peniaze vystavená a splatná ešte v decembri?Tak do ktorého roka sa ráta príjem?Mám podobný "problém".
    odpovede si dostal......ak si ukončil živnosť najneskôr 31 12 2011 tak by si priznával príjem v roku 2011 inak, až v roku 2012....

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Takže z faktúry,ktorú som vystavil v septembri a doteraz mi nebola zaplatená,budem platiť daň z príjmu až v roku,kedy mi bude vyplatená?
    Keď som vystavil faktúru v decembri,ale peniaze mi prídu v januári,DPH odvediem v 4/2011...tak?

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    marleau Pozri príspevok
    Takže z faktúry,ktorú som vystavil v septembri a doteraz mi nebola zaplatená,budem platiť daň z príjmu až v roku,kedy mi bude vyplatená?
    Keď som vystavil faktúru v decembri,ale peniaze mi prídu v januári,DPH odvediem v 4/2011...tak?
    áno, fa vystavená 9/2011 ak bude uhradená v r.2012 tak ju zdaníš v tom roku
    fa vystavená 12/2011 (uhradená až 1/2012), DPH odvedieš v 4.Q/2011. presne

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Tak som to predsa dobre pochopil.Ďakujem.Už len aby "došli",aby hneď zasa "pošli"...

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Ešte niečo.Kľudne sa teda može stať,že odvediem DPH z peňazí,ktoré som ešte nedostal,ale takisto mi može byť vrátená DPH z peňazí,ktoré som ešte nezaplatil?

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    marleau Pozri príspevok
    Ešte niečo.Kľudne sa teda može stať,že odvediem DPH z peňazí,ktoré som ešte nedostal,ale takisto mi može byť vrátená DPH z peňazí,ktoré som ešte nezaplatil?
    áno, pretože aj nárok na odpočet DPH vzniká na základe faktúry podľa dátumu daň.povinnosti (bez ohľadu na úhradu fa)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.