Zavrieť

Porady

PZP zaplatené vopred

Dobrý deň, prosím vás o radu
Máme PZP na firemné auto od 06.07.2015 - 05.07.2016, suma 135 € - toto PZP bolo úhradené na konci júla... asi o 2 dni neskôr prišla upomienka(ktorú sme vlastne už nemali brať do úvahy), ale šéf zbadal upomienku a tak ju teda hneď uhradil...čiže máme 2 krát zaplatené PZP - 1. úhrada v júli a 2. úhrada v auguste.
Prosím Vás poraďte mi s účtovaním...
v júli som účtovala: 1. 66,21€ 548/379 2. 68,79€ 381/379 a úhradu 379/221...správne?
ako mám účtovať úhradu v auguste, keďže predpis na úhradu PZP 2016/2017 mi príde až v júli 2016.
135€ 381/379 a 379/221? a ako budem účtovať v r. 2016, keď tam sa to zase bude musieť prepočítať na NBO 2017?

Vopred ďakujem za odpovede a prajem krásny deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... odpovedať na otázku s dvomi neznámyi z dvoch sa dá tažko.
    1. či je účtovanie správne, závisí aj od toho, aká ste UJ
    2. ako účtovať duplicitne uhradené poistné závisí jedine od vyjadrenia poisťovne - a to či platbu vrátia, alebo započítajú na budúcu splátku....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Herka sme mikro UJ...a poisťovňa započíta platbu v nasledujúcom roku
    karakul ... MUJ casovo nemusi rozlisovat pravidelne opakujuce sa plnenia... casovo rozlisit iba duplicitne uhradenu cast, lebo ta sa tyka rokov 2016-2017
    Herka Ďakujem
      zbaliť

    PZP zaplatené vopred

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.