Zavrieť

Porady

Nákup tovaru za hotovosť

Ahojte,

moja otázka sa jedná ohľadne nákupu tovaru zo zahraničia (z PL). Vzhľadom na to, že sa jedná o zahraničie a osobné stretnutie s predajcom, preferujem hotovosť. Môžem pracovať s hotovosťou ak nemám ERP?

Môj postup by bol nasledovný: výber hotovosti(napr. z bankomatu) z môjho účtu, zmenenie na inú menu, zaplatenie faktúry a predaj môjmu zákazníkovi(ten mi moju faktúru zaplatí už na môj účet)

Som vďačný za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    AK budeš prijímať platby len na bank. účet, tak môžeš používať postup, ktorý si napísal. ERP by si musel mať, ak by si predával tovar a zákazníci by ti platili v hotovosti.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Povinnost evidovat trzby v ERP je len na prijate platby v hotovosti.
    Ty ked platis za tovar/sluzbu tak predsa ti nevznika trzba.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Verwest vďaka avalik a mondes, ešte som si neni celkom istý vtom, keď chcem použiť svoje ušetrené peniaze na nákup tovaru. Nebude to problem zaúčtovať? resp. z môjho podnikateľského účtu si nevyberiem peniaze na tovar ale príde naň tržba za predaný tovar
    avalik Podnikateľské peniaze máš na účte alebo v hotovosti - pokladni, druhý za tovar prijmeš na účet a keď potrebuješ tak si ich presunieš do pokladne... a naopak, z konečne vložíš peniaze na účet.
    Verwest čiže keď chcem prispieť svojmu podnikaniu tak financie presuniem do tzv. pokladne a tie si vložím na podnikatelský účet.

    Neviem či som spravil dobre, keď som si zriadil ZUNO...nemám ZUNO pobočku v okolí, čiže peniaze na účet si môžem vkladať len cez svoj osobný účet a to asi nie je úplne v poriadku. Mám si radšej zvoliť banku, ktorej mám pobočku na dosah resp. si môžem presúvať peniaze medzi pokladňou a účtom.

    Ospravedlňujem sa za banálne otázky a vďaka za váš čas.
    avalik Ak si SZČO, tak si súkromné peniaze do podnikania môžeš vkladať priamo do pokladne, vkladom na pod. účet, alebo bankovým prevodom zo súkromného účtu. A ak potrebuješ hotovosť - výber do pokladne, tak klasika cez bankomat alebo v banke.
      zbaliť

    Nákup tovaru za hotovosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.