Zavrieť

Porady

Má nárok na preplatenie dovolenky zamestnanec s dátumom nástupu 01.04.2015 a s dátumom skončenia PP 30.09.2015? Ide o PP na dobu určitú.

Zamestnanec bol prijatý ako uchádzač o zamestnanie na základe $ 54, cez úrad práce. Kde časť mzdy ÚP prepláca. Nárok na dovolenku za rok 2015 je pomerná časť t.j. 12,5 dňa. Čerpal si dovolenku 6 dní. Zvyšok chce preplatiť. Má nárok na preplatenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Má.Jeho pomerná čať D je vo výške 6/12 z ročného nároku.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    ma narok, ak ju do konca mesiaca nevycerpa.
    on ani nemusi ziadat, zamestnavatel ma povinnost mu nevycerpanu cast dovolenky v poslednej vyplate preplatit.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MV35 Môžem sa ešte spýtať ako je to z nevyčerpanou dovolenkou u klas. zamestnanca? Má zostatok z r. 2014, ak si ju nevyčerpá do konca roku 2015 má nárok na jej preplatenie alebo jej prepadne?
    avalik pozri § 113 a 116 ZP
    MV35 takže nemá nárok na preplatenie, iba v prípade skončenia PP. Ak si ju nevyčerpá prepadne mu. Ak som to pochopila správne☺
    avalik ano ... ale kedze 30.6. uz bolo a zamestnavatel neurcil cerpanie starej dovolenky, tak zamestnanec si moze urcit kedy si ju do konca roka bude cerpat.
    MV35 Minulý rok som mala ten istý prípad /len dovolenka bola nevyčerpaná z roku 2013/ a riešila som ho so školiacim pracovníkom a ten tvrdil, že nárok na preplatenie má, pokiaĺ si ju nemohol vyčerpať, ale len nad 4 týždne. Zamestnancovi sa zvyšok preplatil. Tak teraz neviem kde je pravda, čo mám zamestnancovi povedať.??????? Prečo mu min. rok bola dovolenka preplatená a tento rok nie. ( keď si nedočerpá dovolenku za rok 2014 dokonca r. 2015)
    ivka70 presne tak, ma narok na preplatenie toho, co je nad 4 tyzdne. ak ma narok 25 dni, 5 dni mu mozes preplatit. staci si pre citat zakonnik prace
      zbaliť

    Má nárok na preplatenie dovolenky zamestnanec s dátumom nástupu 01.04.2015 a s dátumom skončenia PP 30.09.2015? Ide o PP na dobu určitú.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.