Zavrieť

Porady

Neuznany paragraf

Ahojte,
je zamestnavatel opravneny neuznat paragraf ak lekar ho oznaci ako celodenny?
Ak vydal nariadenie, ze ak je zam-nec cely den mimo prace kvoli lekarom, tak ma predlozit aspon 2 doklady od lekarov?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Ani paragraf s oznacenim celodenny nema oporu v ZP, paragraf je nevyhnutne potrebny cas na osetrenie alebo vysetrenie ....
    Tweety Ak bola napr.resekcia zubov, celodenný paragraf by mohol byť.
    veronikasad záleží od zamestnávatela, ak ho neuzná, neporuší Zákonník práce. Ani tým, že bude žiadať od zamestnanca čas odchodu zo zdr.zariadenia.
    Pracovné volno s náhradou mzdy sa poskytuje na ošetrenie alebo vyšetrenie v zdr. zariadení ....
    sam3 presne toho sa drzi zam-tel. ak ma obvodneho lekara mimo okresu alebo ma realizovanu resekciu zubov, na zvysok casu co nie je pritomny v praci pred-po vysetreni, ma cerpat nahradne volno alebo zobrat pol dnovu dovolenku.
    ivka70 moze to ziadat
    a vela zamestnavatelov to aj ziada, lebo ludia si pravo na 7 dni velakrat vysvetluju povinnostou ich vyuzit.
    zamestnavatel je ten, kto to plati, ma pravo aj kontrolovat, aby to nebolo zneuzivane
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.