Zavrieť

Porady

Ako by ste riešili situáciu, keď daňový subjekt po registrácii za platiteľa zabudne urobiť zmenu v ERP pokladni

Zdravím. Chcem sa opýtať ako by ste riešili situáciu, keď klient (hoci som ho nato upozornil) zabudol po tom ako bol registrovaný za platiteľa DPH upraviť údaje v ERP pokladni a naďalej predával dva týždne bez DPH. Vypočítali by ste DPH z tejto sumy a odviedli alebo je nejaký iný postup? Spätne sa asi táto zmena do pokladne zapísať nebude dať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Môj klient síce nezabudol, ale DU vydal rozhodnutie o pridelení ičDPH napr. 7.11., o tom klient dostal vyrozumenie 12.11., následne zavolal servis a ten mu nastavil DPH 18.11.
    Kedže ide o predajňu otvorenú 7 dní v týždni, tak sa predávalo so starým nastavením.
    Vyriešili sme to tak, že sa urobili intervalové uzávierky
    a/ 1-6.11. /neplatiteľ DPH/
    b/ 7-17.11. - platiteľ DPH bez nastavenia ERP, suma tržieb sa rozdelila na ZD a DPH matematicky
    c/ 18.-30.11. - platiteľ DPH so štandardným nastavením ERP.
    Dátumy neberte ako záväzné, uviedla som to len ako príklad pre tie intervalové uzávierky.
    Ešte na záver poznamenám, že ceny u neplatiteľa DPH v sebe obsahujú DPH, takže v zadaní je to uvedené nepresne.
    TomasBugiy KEJKA, ďakujem. Len doplním, čo som zistil medzičasom. V prípade kontroly, by platiteľ dostal pokutu tak či tak, nech nakoniec postupuje akokoľvek. V prípade, že by som postupoval ako píšete (a tak aj plánujem postupovať) išlo by o pokutu za nesprávne vedenie účtovníctva, nakoľko sa účtuje niečo, čo nie je na doklade. V prípade neodvedenia dane, by to bola pokuta za neodvedenie dane. Takže rada aj pre všetkých.... Počúvajte účtovníka a radšej mu dva krát zavolajte a overte si veci, ako to pokašľať tak, že sa to už nebude dať opraviť.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    ukončil by som s ním spoluprácu. O upozornení predpokladám, že máš nejaký záznam (napr. mail)

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ja by som si naprv zavolala na FS, ako postupovať a ak by som nedostala jednoznačnú odpoveď, tak by som asi dopočítala DPH a odviedla.

    Ako by ste riešili situáciu, keď daňový subjekt po registrácii za platiteľa zabudne urobiť zmenu v ERP pokladni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.