Zavrieť

Porady

Súdne trovy a sociálna poisťovňa.

Vie mi niekto povedať, či sa platí za prehratý súd so sociálnou poisťovňou o navýšenie invalidného dôchodku. (Nevedel som zaradiť otázku do kategórie tak som zvolil "Právo")
Ďakujem za odpoveď
veronikasad čo rozumieš pod "navýšením ID" ? Nesprávny výpočet výšky ID, alebo nesúhlasíš s priznaným %-om invalidity ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Tieto veci sú oslobodené od súdnych poplatkov a ani v prípade neúspechu nehrozí povinnosť protistrane zaplatiť trovy konania.

    http://www.inprost.sk/o-dochodok-treba-niekedy-bojovat
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Majka, je stanovená lehota, do ktorej musí SP reagovať na návrh na preskúmanie rozhodnutia SP súdom ? Alebo mám čakať rovno pozvánku na súdne pojednávanie ? (návrh som posielala 14.8., doteraz som nič nedostala)
    Mária27 Ty máš mesiac na analýzu a kvalifikované odvolanie, oni dva mesiace na to, aby ti odpovedali, že ti celkom nevyhoveli a posielajú to na súd - ani ti nenapíšu dôvod.
    Súd musíš dosť často urgovať - najlepšie je vyžiadať si zo spisu vyjadrenie sociálky.
    veronikasad Volala som v piatok na infolinku, pani to pozerala, vraj ide o chybný výpočet SP a dostanem stanovisko. Ale aj keď to SP opraví musí to isť na súd, ktorého sa nemusím zúčastniť ...
    Mária27 Ak vyhovejú, nemusia to dávať na súd - pozri § 219:
    (3) Ak ústredie opravnému prostriedku v celom rozsahu nevyhovie, predloží opravný prostriedok spolu so svojím vyjadrením a spisovým materiálom súdu najneskôr do 60 dní odo dňa doručenia opravného prostriedku.
    veronikasad Majka, ďakujem.
      zbaliť

    Súdne trovy a sociálna poisťovňa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.