Zavrieť

Porady

Odvody z odstupného

Dobrý deň,
platia sa odvody do ZP a SP aj z odchodného a odstupného? Ako sa určí výška vymeriavac. základu? Keď som nahodila do programu odchodné, tak na ZP a UP mi počítalo odvody z celého príjmu, na NP, DP, PvN mi dalo nižšiu sumu, neviem prečo ani ako ju vypočítať. Zamestnanec mi tvrdí, že z odchodného sa platí len do ZP. Ako to je? ďakujem všetkým
veronikasad V mesiaci, v ktorom bolo vyplatené odstupné a odchodné zamestnanec pracoval celý mesiac alebo bol časť alebo celý mesiac na PN-ke ?
veronikasad Doplň výšku hrubej mzdy, vrátane odstupného a odchodného.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Z odstupného aj odchodného sa platia všetky odvody. Samozrejme, že platia max. VZ. Zdaniš a zodvodníš celkovú mzdu.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    VERONIKA6, Replasťačka, JajaFabša, Majulienka24, sab
    5
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janiely A ako je to v prípade, ak máme zemestnankynu z RD (má ešte aj nevyčperp.dovolenku). Ako u nej zodvodujeme odstupné?
    veronikasad Záleží od toho, ktorým dňom bude končiť pracovný pomer - či posledným dňom čerpania rod.dovolenky, alebo v SP ukončíte prerušenie a bude čerpať časť riadnej dovolenky. V druhom prípade, ak ide na ÚP jej pomôžete pri navýšení vymer.základu pre výpočet dávky v nezamestnanosti, ak počas RD nemala žiadny príjem. Odvody zaplatíte z pomernej časti max.vymer.základu za kal.dni poistenia od skončenia RD do skončenia prac.pomeru.
    janiely ja myslím, že to skôr bude ukončenie PP ku dňu ukončenia RD s preplatením nevyčerpanej dovolenky. Nakoľko RD má mať do 21.3.2016- potom sa s ňou plánuje ukončiť PP.
    veronikasad Ak ide na UP a nemala počas RD žiadny príjem, postupom ktorý som uviedla jej veľmi pomôžete. Stačí vyčerpať jeden deň dovolenky, ostatnú jej preplatiť+odstupné. Teda nekončiť pracovný pomer posledným dňom RD, ale najbližším pracovným dňom.
    janiely UP asi nie. Ked mam spravne informacie. Takze ak konci PP ku dnu rodicovskej dovolenky, potom su odvody ake?
    janiely Takže už to mám oficiálne, bude to takto: ukončenie RD 21/3, nástup 22/3, ukončenie PP 24/3... T.j. po skončení RD, bude čerpať 3 dni dovolenky, zvyšok sa jej potom preplatí. V takom prípade idú odvody všetky, však ? Ďakujem.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.