Zavrieť

Porady

povinnosť zúčastniť sa na hlasovaní schôdze SVB

"Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome má právo a povinnosť zúčastňovať sa na správe domu a hlasovaním rozhodovať ako spoluvlastník o spoločných častiach domu a spoločných zariadeniach domu, spoločných nebytových priestoroch, príslušenstve a pozemku na schôdzi vlastníkov."

Chcela som sa opýtať, či v zmysle tohto ustanovenia som povinná zúčastňovať sa jednotlivých hlasovaní (aj písomné). V týchto dňoch by malo prebiehať písomné hlasovanie ohľadne úveru zo ŠFRB, pričom overovatelia podpisov na schôdzi boli iba oznámení a neprebehlo hlasovanie.

V našom SVB neustále pretrvávajú problémy - rieši sa úver zo ŠFRB, pričom k dnešnému dňu nám nebolo predložené vyúčtovanie fondu opráv ani správa o hospodárení, preplatky sa vyplácali ešte v septembri. Sťažnosť, ktorú som posielala rade predsedníčka vôbec nepostúpila .... atď. Bohužiaľ vlastníci bytov nie sú ochotní túto situáciu vôbec riešiť a ja už nemám najmenšiu chuť včomkoľvek sa angažovať.
buchač Bohužiaľ vlastníci bytov nie sú ochotní túto situáciu vôbec riešiť a ja už nemám najmenšiu chuť včomkoľvek sa angažovať.
====================================

Takže o čo Ti teraz ide ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nemusíš robiť vôbec nič. Ani nikto z domu. Nechajte, nech vám dom padne na hlavu.

    Však to asi nie je tvoj dom, určite patrí niekomu inému.

    Keby si mala rodinný dom a manžel by ti povedal, že treba zobrať úver a opraviť strechu, tak mu povieš - ja to riešiť nebudem, nič nebudem podpisovať, mňa to nezaujíma.

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Vyčítala si to správne, že je to tvoja povinnosť. Ale, ak nie, nič si s toho nerob, len musíš rešpektovať rozhodnutia zhromaždenia SVB, ktoré príjmu, odsúhlasia spoluvlastníci domu v súlade so Zákonom 182/1993, § 14.

    Že si niekto kto má neplní svoje povinnosti je vecou všetkých členov, vlastníkov bytov v dome v ktorom máte založené SVB.

    A že sa nebudeš angažovať, my tiež nie, nedá sa. SVB nemá žiadny nadriadený orgán. Žiaľ vaše nezrovnalosti, prešľapy, prdy môžu riešiť len súdy ... údy ... dy ... y ...

    Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva, že?

    povinnosť zúčastniť sa na hlasovaní schôdze SVB

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.