Zavrieť

Porady

Výpočet dovolenky počas maters. dovolenky

Dobrý deň,
od októbra 2012 som nastúpila na MD, pred MD som pracovala u zamestnávateľa 3 roky.
Chcem sa Vás opýtať , koľko dní mám nárok na dovolenku od zamestnávateľa počas mojej MD. Ďakujem
ivka70 Prilis malo udajov na vypocet, je potrebne poznat aky mas narok na dovolenku rocny a aj presne datumy nastupu a konca MD ako aj PN v roku 2012 a aj to, ci PP este stale trva.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    R. 2012 - celý nárok, ak si v danom roku nebola PN viac ako 100 dní, MD sa považuje za odpracovaný čas
    R. 2013 - za prvých 100 pracovných dní rodičovskej dovolenky sa kráti nárok na dovolenku o 1/12, potom každých ďalších 21 dní o 1/12
    R. 2014 - ak bola celý rok RD, tak žiadny nárok
    R. 2015 - krátenie ako v r. 2013 za RD v prípade, že po návrate z RD je možné do konca roka odpracovať 60 dní ... ak nie, tak 1/12 nároku na dovolenku za každých 21 odpracovaných dní.

    Podrobne máš uvedené v Zákonníku práce § 101 - § 117
    + tu na porade je už x krát vysvetlený spôsob výpočtu dovolenky počas MD a RD

    Výpočet dovolenky počas maters. dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.