Zavrieť

Porady

PN a prechodný lístok

Ak je PN vystavená od posledného dňa v mesiaci, napr. 31.05.2006, treba alebo netreba k nej priložiť prechodný lístok? Zatiaľ som s tým nemala problém - až dnes. Údajne podľa nového zákona sa v takomto prípade nevystavuje prechodný lístok. Je to pravda? Máte s týmto nejaké skúsenosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

    SilviaS
    Ja dávam aj prechodný lístok ofotený pre istotu lebo poisťovne to chcú,
    aspoň našu firmu vždy volajú!!!!!!!!!!!!
    Pekný den.Silvia

    sgm je offline (nepripojený) sgm

    sgm
    Tiež si myslím, že istota je istota.. , človek nikdy nevie, čo pri kontrole budú potrebovať, tak by som si ho radšej vyžiadala.

    pavúčik je offline (nepripojený) pavúčik

    pavúčik
    Ja som to tiež prikladala, no keďže ten papier lekár - sestrička nechcú vystaviť, mám problém. Preto by som potrebovala nájsť nejakú oporu v zákone, keby niečo. Ide o prvých 10 dní, čiže tak či tak by ostal ten papier u mňa.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pavúčik
    Ja som to tiež prikladala, no keďže ten papier lekár - sestrička nechcú vystaviť, mám problém. Preto by som potrebovala nájsť nejakú oporu v zákone, keby niečo. Ide o prvých 10 dní, čiže tak či tak by ostal ten papier u mňa.
    Nerobila by som si s tým zbytočné starosti, veď predsa doklad o trvaní PN máš.

    pavúčik je offline (nepripojený) pavúčik

    pavúčik
    Tweety
    Nerobila by som si s tým zbytočné starosti, veď predsa doklad o trvaní PN máš.
    Mám len začiatok PN.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pavúčik
    Mám len začiatok PN.
    To je jasné, ale keď ju ukončí budeš mať aj jej koniec. Ten prechodný lístok potrebuje SP, aby vedela ako , a či vôbec ešte platiť nemocenské,ale Ty predsa nedávaš PN zatiaľ SP, pretože budeš platiť zatiaľ náhradu príjmu.

    randy je offline (nepripojený) randy

    randy
    ahoj, keď je tu rozbehnutá téma, tak to "vpichnem" sem..
    prosím, môže mi niekto "lopatisticky" napísať, čo mám robiť, ak:
    zamestnanec je na PN od 27. 05. 2006.. tzn. dnes je 10 deň a ja by som sa mala ozvať soc. poisťovni...
    ale, zamestnanec je v nemocnici a nedá s ním spojiť, a tak nemám ani doklad o predĺžení PN ani o tom, že PN prechádza z mesiaca na mesiac... prosím, čo mám robiť????? čo im tam mám vlastne poslať???
    vopred pekne ďakujem....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    randy
    ahoj, keď je tu rozbehnutá téma, tak to "vpichnem" sem..
    prosím, môže mi niekto "lopatisticky" napísať, čo mám robiť, ak:
    zamestnanec je na PN od 27. 05. 2006.. tzn. dnes je 10 deň a ja by som sa mala ozvať soc. poisťovni...
    ale, zamestnanec je v nemocnici a nedá s ním spojiť, a tak nemám ani doklad o predĺžení PN ani o tom, že PN prechádza z mesiaca na mesiac... prosím, čo mám robiť????? čo im tam mám vlastne poslať???
    vopred pekne ďakujem....
    ZAvolala by som do SP, nech mi poradia, čo včuľ.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    randy
    ...je na PN od 27. 05. 2006, tzn. dnes je 10 deň...
    Nie je v tomto texte náhodou preklep? Dnes je 2.6.2006. To je iba siedmy deň od 27.5.2006.
    Naposledy upravil endrju : 02.06.06 at 12:57

    jana03 je offline (nepripojený) jana03

    jana03
    randy
    ahoj, keď je tu rozbehnutá téma, tak to "vpichnem" sem..
    prosím, môže mi niekto "lopatisticky" napísať, čo mám robiť, ak:
    zamestnanec je na PN od 27. 05. 2006.. tzn. dnes je 10 deň a ja by som sa mala ozvať soc. poisťovni...
    ale, zamestnanec je v nemocnici a nedá s ním spojiť, a tak nemám ani doklad o predĺžení PN ani o tom, že PN prechádza z mesiaca na mesiac... prosím, čo mám robiť????? čo im tam mám vlastne poslať???
    vopred pekne ďakujem....

    Ty vieš že je zamestnanec PN, pretože ti z nemocnice poslali 2 doklady, jeden je pre Teba na prvých 10 dní a pokiaľ DPN trvá, tak doklad pre nemocenské a k tomu potvrdenie z rozhodujúceho obdobia pošleš na sociálnu poisťovňu. Prechodku nemocnice taktiež posielajú. Vôbec ma nezaujíma či sa lieči doma, v nemocnici, alebo je na liečení. Pokiaľ si predloží prechodku tak mu vyplatili nemocenské, ak to poslal neskoro , tak doplatili na nasledujúci mesiac, ale to nie je tvoj problém ako mzdárky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.