Zavrieť

Porady

ako uzatvoriť kúpnu zmluvu na nehnuteľnosť?

chcem vymeniť pozemok (ktorý nevlastním viac ako 5 rokov) za iný obdobný pozemok bezodplatne... Chcela by som len vedieť či v prípade zámennej zmluvy budem musieť platiť daň z prevodu alebo radšej urobiť darovaciu zmluvu. za odpovede ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Musíš ho predať za lacnejšie, alebo aspoň za rovnakú cenu, za akú si pozemok kúpil. Daň sa platí nie z prevodu, ale z príjmu z predaja.

    Napr. kúpil si za 10.000 EUR, predávaš za 12.000 EUR. Tvoj príjem je 2000 EUR. DAň platíš 19% z príjmu 2000 EUR, t.j. 380 EUR.

    mimo11111 je offline (nepripojený) mimo11111

    mimo11111
    som vlastníkom pozemku ktorý nevlastním viac ako 5 rokov. Akú mám zvoliťť kúpnu cenu ak sa chcem vyhnúť dani z prevodu (ak sa na mna takáto daň vôbec vzahuje). Možem dať kúpnu cenu 100e? ako sa takáto daň vypočitava?

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Už moc špekuluješ. Témy som ti spojil.

    Tak čo vlastne robíš s pozemkom? Predávaš ho, či ho vymnieňaš za iný alebo ho ideš niekomu darovať?

    ako uzatvoriť kúpnu zmluvu na nehnuteľnosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.