Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Možno tvoja otázka už nie je aktuálna, ale žiada sa to v zmysle § 18 ods. 2 písm. j) katastrálneho zákona (č 162/1995) a § 17 ods. 4 vyhlášky 22/2010. Keďže je to spoplatnené, dobre je zavolať si tam a dohodnúť postup.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Prosim o radu:
    "Predali" sme dcere 1/4 bytu nasho, aby mohla cerpat lacny uver. Kataster ignoroval informaciu v kupnej zmluve o 1/4 a na portali vidim, ze uz zapisali na nu 1/1.
    Co mam spravit - podat odvolanie (§31), opravu chyby (§59), namietku (§63), ine?
    Papier este neposlali, chcem sa pripravit co spravit potom do 15 dni.
    Mária27 Ak ste mali v zmluve správne nadobúdacie podiely spoluvlastníkov (dcéry aj vaše), pôjde o opravu chyby.
    vicktor Dakujem.
    V zmluve je definicia bytu a spolocnych casti s tym, ze "predavajuci predavaju kupujuceme podiel vo veľkosti 1/4-iny bytu a tomu zodpovedajuci podiel na spolocnych castiach."
    Predpokladal som, ze netreba pisat kolko nam ostane, to v zmluve nie je.

    A v navrhu na vklad je "...prevod 1/4 vlastníckeho práva z predávajúcich na kupujúcu, a to z nasledovných nehnuteľnost: ...".
    Mária27 tak oni ti to rátať nebudú, ak tam neboli podiely, nečítali riadky - pozri § 42 katastrálneho zákona
    vicktor Napisal som ziadost o opravu chyb - opravili 2 z troch...
    O tej tretej som predtym nepisal - zalozne pravo za uver ma zly datum.
      zbaliť

    Ako mám napísať žiadosť na kataster, keď potrebujem z archívu starú kúpnu zmluvu kvôli vybavveniu úveru v banke? ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.