Zavrieť

Porady

Ako mam napísať žiadosť na súd o výmenu Spravcu Konkurznej podstaty?

Dobry den, chcem poprosit, ako a ci mozem napisat ziadost priamo na sud o vymenu spravcu konkurz.podstaty. Bohuzial spravca podla mojho nazoru nekona v zaujme mojej mamy a jedine na co vie promptne odpovedat je vyska zrazky zo mzdy. Vec stoji na dvoch veciach, dokonca nie je chranena ani voci zahranicnemu veritelovi, ktory pozaduje uhrady a spravca len odpoveda, ze nevie veritela nakontaktovat, vraj zasielka zo zahranicia sa nevratila a ani navratka o prevzati, ze kontaktoval postu, ale vysledok nenapisal. Skor sa pytal, co sme urobili my pre jeho kontaktovanie a mozem napisat, ze sme sa snazili spravit maximum. Tato vec sa taha uz od oktobra, stale bez zmeny. Dokonca na zaciatku konkurzu bol tento zahranicny verit v zozname a spravca kazal nadalej uhradzat splatky zahranicnemu veritelovi, neskor ked sme si precitali na obchod.vestniku, ze sa mama dopusta zvyhodnovania veritela (na zaklade jeho pokynu, ktory vieme aj zdokladovat na zaklade e-mailovej komunikacie), na nasu priamu otazku, co to ma byt, napisal, ze nema platit, ze ho bude kontaktovat. No a nic sa nezmenilo. Zahranicny veritel mamu kontaktuje a bojime sa problemov zo zahranicnym pravom, kedze splatky prestala uhradzat. Dalej to stoji na predaji nehnutelnosti, vraj nemoze predat len polovicu domu, aj ked je cisto na mame. Prakticky to moze s drazbou aspon skusit, ako moze vediet, ze polovica domu sa tazko predava, ked vie, ze sa bude predavat aj druha cast v drazbe? jemu moze byt jedno, ci niekto dostane polovicu domu alebo cely, dolezite je aby spenazil majetok, druha polovica sa aj tak nebude predavat pre zvysenie majetnosti v konkurze. Viete mi prosim Vas poradit? Ako mame oslovit sud v liste? co mozeme urobit? mama sa rozhodla poziadat o konkurz z dovodu, ze nechce zanechat dlhy ma 63 rokov a predsa sa odhodlala, ked sa dopocula, ze taka to moznost je, ale spravca jej pri osobnom stretnuti jasne povedal, ze pre neho je to len zataz, ze on sa venuje inej cinnosti, ze toto mu pridelil sud, ze je to len zataz. Na zaciatku, ked zistil, ze ma v majetku dom, bol cely akcny, ale ked zistil, ze na druhu polovicu sa viaze este dedicske konanie (kt.ale s castou, kt.ma mama nic nema, lebo rodicia boli rozvedeny) tak prestal konat a zmenil retoriku. Nechceme byt negativny, nevdacny, ale konunikacia nefunguje. Dufam, ze totomame nemoze ublizit.
Bohuzial, zostava jej suma, ktora jej nepokryje ani najom a SIPO, nie to este stravu, ci nejake potreby. Na zaciatku sme jej pomahali, lebo jej od prveho mesiaca bral splatky zo mzdy a este jej kazal splacat zahranicneho veritela. Nebolo to lahke, teraz uz neplati zahranicneho veritela, ale stale jej musime pomahat financne, lebo zostatok jej nestaci. Zaplati z neho najom a elektriku, ostatne platime my, deti. Je to takto vporiadku? ak by nemala deti, kto by jej pomohol v tejto situacii. Cely konkurz by ju len viac polozil, prosim poradte.
Dakujem. Marek
Naposledy upravil musso : 20.02.14 at 13:32 Dôvod: upresnenie výrazu SKP
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako mam napísať žiadosť na súd o výmenu Spravcu Konkurznej podstaty?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.