Zavrieť

Porady

Hlásenie o vyúčtovaní dane ???

Ahojte, chcela by som si overiť jednu vec....došla mi z daňového úradu výzva, aby som odstránila nedostatky pri vyplnení Hlásenia o vyúčtovaní dane 2014 - r. 8.
Chcem sa spýtať, tu sa uvádza súhrne suma z prehľadov z tohto riadku iba za rok 2014- ČIŽE NEBERÚ V OHĽAD sumu predd. zaplateného v 1/2014 za 12/2013, ale berú sumu predd. za 12/2014 zaplateného v 1/2015 ....tým pádom je daňová povinnosť za rok 2014 vysporiadaná, t.z. že nie je ani preplatok ani nedoplatok na r. 9 resp. 10 v hlásení .....LEBO JA SOM TO POVODNE zadala takto, keďže na riadku 7 je odvodová povinnosť za r. 2014.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    r. 8 sa nevypĺňa z prehľadov, ale SKUTOČNE zaplatené preddavky na daň do dňa podania hlásenia. T.J.: všetky zaplatené preddavky za rok 2014 do dňa podania hlásenia (do 03/2015)

    viď. poučenie k hláseniu:
    Riadok 8 ► uvádza sa skutočný odvod preddavkov, ktorý zamestnávateľ odviedol správcovi dane za celé zdaňovacie obdobie.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tanusik O.k. takže v tom je aj suma predd. za 12/2014, kt. sme zaplatili v 1/2015.....aj tá suma predd. za 12/2013, kt. sme zaplatili v 1/2014. Len teraz ...keď mám n r. 7 skutočnú daň. povinnosť napr. 500€ a na r. 8 sumu 560€ (vrátane tých 60 eur zaplat.za 12/2013 v 1/2014 ako skutočný odvod preddavku) na riadku 9 bude -60 € (daň. preplatok) ale ja nemám preplatok, ani nedoplatok v skutočnosti...???
    kn-alka nie, nejde tam žiadna suma z roku 2013, len rok 2014 - aj to, čo bolo zaplatené v 2015
    tanusik no .... a ja to mám tak...a pani z daňového mi hovorí, že si mám opraviť buď prehľad alebo hlásenie, lebo tam mám rozdiel..
    kn-alka ja riadok 8 nemávam totožný s riadkami na prehľade, napr. ak podnikateľ uhrádzal neskôr, než som podávala prehľad, tak na r.8 som uviedla nulu, ale v hlásení už som brala do úvahy skutočnú úhradu a neopravovala som prehľad - nikdy z toho nebol problém, že práve r. 8 nesedí s prehľadmi.
    tanusik Tak neviem, keď som robila hlásenie, tak som zato tak uviedla - na r. 7 bola taká istá suma ako na r. 8 - lebo som vedela, že všetky preddavky čo sa roku 2014 týka boli k dátumu podania hlásenia vysporiadané. Teraz som pozerala, pani daňováčka mi uviedla práve že mám taký rozdiel, kt. mi dáva suma preddavku, kt. som na prehľade v 1/2014 uhradila za december 2013 a sumou preddavku za 12/2014, kt. som uviedla v prehľade za 1/2015, lebo v januári 2015 bol uhradený. ...
    kn-alka tak nech to vysvetlí tetuška na DÚ, lebo s týmto som NIKDY nemala problém, ak bolo všetko uhradené, tak 7 a 8 sú rovnaké, nezávisle na tom, kedy boli uhradené. - a ro 2013 tam už vôbec nepatrí
    tanusik Treba chápať popis riadku 8 v prehľade že "odvedené (posledný dátum odvodu zrazených preddavkov na daň a dane podľa účtovnícva zamestnávateľa)......inakšie ako popis riadku 8 v Hlásení za rok "odvedené preddavky na daň za celé zdaňovacie obdobie" ....
    Maxinka v. r. 8 som uviedla skutočný odvod preddavkov čím mi vzniká preplatok na dani...ako mám toto zaúčtovať?
      zbaliť

    Hlásenie o vyúčtovaní dane ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.