Zavrieť

Porady

Mám sa v budúcnosti niečoho obávať, ak si prihlási priateľ na náš spoločný dom deti na trvalý pobyt?

Priateľ mal svoje dve deti po rozvode prihlásené na trvalý pobyt na svoj byt, ktorý si kúpil po rozvode, keďže jeho bývalá manželka si ich prihlásiť odmietla. Deti žijú dlhodobo v zahraničí (Anglicko). Spoločne sme si postavili dom a jeho byt predávame. Vznikol problém s trvalým pobytom jeho detí. Ak ich prihlásime na trvalý pobyt k nám, na dom, mám sa obávať dajakých problémov v budúcnosti? Keby mali dajaké finančné problémy, môže nám banka, či exekútor siahnuť na náš dom? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nemusite sa obavat,nakolko " trvaly pobyt" ma iba informacny charakter,nevznikaju nim ziadne naroky na nehnutelnost a pod.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Aký problém vidíš ?
    Lebo ja žiaden.
    Byt sa predá, na dom ich nemusíte prihlásiť.
    Deti sú predsa dospelé (alebo nie ???)...nuž nech sa starajú sami o seba.

    Finančné problémy sú (budú) ich problémy.
    Banka alebo iný veriteľ, ani exekútor nemôže šáhnuť na váš majetok....teda ovšem, ak mladým nebudete nejakým spôsobom ručiť a oni nebudú platiť.
    rony Ďakujem

    Mám sa v budúcnosti niečoho obávať, ak si prihlási priateľ na náš spoločný dom deti na trvalý pobyt?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.