Zavrieť

Porady

Môže byť vymáhanie od insolventného vinníka úspešné?

Mňa zaujíma podobná situácia, s tým, že vinník mi oznámil, že mi kašle na náhradu škody, že sa môžem aj súdiť, nič nevymôžem lebo on nič nemá. To naozaj nemám inú voľbu, ako si opravu (spoluúčasť pri havarijnom poistení 150 EUR) hradiť zo svojho?
Nechcem fingovať novú nehodu s niekým poisteným, z ktorého povinnej poistky by toto mohlo byť uhradené. (oprava sa zatiaľ nekonala).
Ďakujem
Consultix A vinnik nemal PZP?
RadoDar nie, nemá PZP ani nijakú inú poistku. Je to cyklista.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Bohužiaľ pre teba, bicykel nemá PZP. Ak ten vinník nemá žiadne iné poistenie zodpovednosti, tak by ti mal škodu uhradiť on. Ak ale, ako tvrdí, že je nemajetný, tak od neho asi nič nevymôžeš.

    Ak nafinguješ nehodu s iným, dopustíš sa poistného podvodu.

    Jediné, čo ti zostáva, je dať si to opraviť na vlastné náklady a v rámci obč. súdneho sporu si vymáhať vzniknutú škodu. Súd ti ju prizná, vinník teraz síce z dôvody nemajetnosti nezaplatí, ale nie je vylúčené, že v budúcnosti nejaký majetok môže mať (zdedí, zarobí a pod.). Potom aspoň budeš mať platobný titul už v ruke a môže nastúpiť exekútor. Je tu ale riziko, že nikdy nebude mať žiadny majetok. Potom tvoja škoda bude vyššia o súdne trovy.
    Naposledy upravil Chobot : 28.09.15 at 09:20
    Dáša_ a aj o trovy exekúcie sa môže tvoja škoda navýšiť...

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    buď rád, že máš HP, lebo ináč by si musel platiť aj zvyšok opravy a nielen spoluúčasť. Apropo, jedine bicykel mu zobrať .
    RadoDar HP som si urobil prave kvoli tomu, aby som nemusel tolko platit ked sa nieco stane... a nie som rad, lebo prave kvoli tomu som o 630 EUR lahsi (za tento rok) nez by som bol keby som ho nemal..
    AdrianaA Mne je jasné, že HP je drahá záležitosť. Máme vo firme 3 autá a najradšej by som to neplatila, ale pre takéto "blbosti" treba. Minule mi do auta na parkovisku nacúvala jedna pani a teda riadne a akosik pozabudla, že mi má nechať za sklom aspoň tel.číslo. Škoda cca 2000,- EUR. Našťastie ju jeden pán videl a poznačil si EČV. Bolo to na dlho, ale nakoniec som vymohla aj spoluúčasť. Držím palce.

    Môže byť vymáhanie od insolventného vinníka úspešné?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.