Zavrieť

Porady

Je bežné podávať každý mesiac dodatočné daňové k DPH?

Mám klienta, ktorému musím každý mesiac podávať DP k DPH, lebo je taký roztržitý. Za august dokonca 2x dodatočné. Mám z toho dosť nepríjemný pocit, nevadí mi ani tak robota navyše, a dokonca to nie je ani z mojej viny. Napriek tomu mi to vadí. Máte podobnú skúsenosť? Alebo je dodatočné daňové zavedené do zákona práve kvôli takýmto roztržitým?

Príklad obvyklý:
Mne odovzdá vydané faktúry, všetko spracujem a keď o mesiac začnú nabiehať úhrady, sumy nepasujú, lebo on medzitým prerobil faktúru.
5 komentárov     zbaliť
Mila123 prečo stále podávate? uveď príklad...
u nás sa výnimočne podávajú DDP , iba v prípade, že neprizná príjem......
kn-alka to ti nedodá všetky príjmy? lebo kvôli výdajom - nároku na DPH sa dodatočné podávať nemusí.

DPH sa môže uplatniť do konca kalendárneho roku.
Benko Vydá faktúru a potom mu odberateľ volá, že niečo nie je OK, tak ju opraví, tú pôvodnú, s tým istým číslom a pošle odberateľovi. Ale mne ju nedá, preto ja urobím DP na pôvodné faktúry. Výdaje ma netrápia.
kn-alka Má vystaviť dobropis alebo ťarchopis a nie stále dookola opravovať faktúry
lacotinka A ktovie, či je aj zákonné opravovať vystavenú fa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    No ja podavam dost casto, ale iba kvoli KV, v 99% ide o chybu v IC DPH a podobné. DPHcku opravujem ked mi neoznacia spravne dobropis, ale aj vtedy ked mi pride po termine/ alebo zabudnu mi posunut/ nejaka zahranicna faktura co v tom mesiaci mala byt

    Je bežné podávať každý mesiac dodatočné daňové k DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.