Zavrieť

Porady

nákup na splátky

Ahojky, som strašne zúfalá. Chlapík ktorému robím účtovníctvo mi teraz doniesol Zmluvu o pôžičke - nákup motorovej píly na splátky Quatro. Tam je uvedená celková suma píly 33000. podla tohto to malo byť zaradené v majetku a tiež v knihe záväzkov.
Ja som však do roku 2005 zaúčtovala len 7x3670, čím som motorovú pílu nezaradovala ale dala som ju rovno do nákladov, s tým že som od neho nemala viacej bločkou o úhrade a ked som tých sedem zrátala dostala som sumu 25690 a preto som to nezaradila.
Ale čo teraz s tým ked celková suma podla zmluvy je 33000, uhradených 25690,zvyšok mal byť záväzok. Ale čo teraz ked ja som tie podklady nemala, mala som iba šeky o úhrade.
Mohlo by to v prípade daňovej kontroly spôsobiť veľký problém.
Prosím poradte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    bučo
    Ahojky, som strašne zúfalá. Chlapík ktorému robím účtovníctvo mi teraz doniesol Zmluvu o pôžičke - nákup motorovej píly na splátky Quatro. Tam je uvedená celková suma píly 33000. podla tohto to malo byť zaradené v majetku a tiež v knihe záväzkov.
    Ja som však do roku 2005 zaúčtovala len 7x3670, čím som motorovú pílu nezaradovala ale dala som ju rovno do nákladov, s tým že som od neho nemala viacej bločkou o úhrade a ked som tých sedem zrátala dostala som sumu 25690 a preto som to nezaradila.
    Ale čo teraz s tým ked celková suma podla zmluvy je 33000, uhradených 25690,zvyšok mal byť záväzok. Ale čo teraz ked ja som tie podklady nemala, mala som iba šeky o úhrade.
    Mohlo by to v prípade daňovej kontroly spôsobiť veľký problém.
    Prosím poradte.
    No tak mohlo , splátky mali byť účtované ako výdavok neovplyvňujúci ZD- IM .Píla mala byť zaradená do odpisovej skupiny , vypracovaný odpisový plán a za rok 2005 uplatnený odpis .
    Príspevok je v rámci JÚ .
    Naposledy upravil Zita5 : 02.06.06 at 10:05

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    bučo
    Ahojky, som strašne zúfalá. Chlapík ktorému robím účtovníctvo mi teraz doniesol Zmluvu o pôžičke - nákup motorovej píly na splátky Quatro. Tam je uvedená celková suma píly 33000. podla tohto to malo byť zaradené v majetku a tiež v knihe záväzkov.
    Ja som však do roku 2005 zaúčtovala len 7x3670, čím som motorovú pílu nezaradovala ale dala som ju rovno do nákladov, s tým že som od neho nemala viacej bločkou o úhrade a ked som tých sedem zrátala dostala som sumu 25690 a preto som to nezaradila.
    Ale čo teraz s tým ked celková suma podla zmluvy je 33000, uhradených 25690,zvyšok mal byť záväzok. Ale čo teraz ked ja som tie podklady nemala, mala som iba šeky o úhrade.
    Mohlo by to v prípade daňovej kontroly spôsobiť veľký problém.
    Prosím poradte.
    Keby som mal len šeky o úhrade a žiadne iné podklady tak by som to jednoducho účtoval do výdavkov neovplyvňujúcich základ dane. Resp. by som tlačil na SZČO aby dodal chýbajúce podklady. Z uvedeného vychádza, že nie je plátcom dph. Ak by bol, tak by sa ešte dalo niečo zachrániť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.