Zavrieť

Porady

Výpoveď, PN, evidencia na Úrade práce

Dobry den vie mi niekto poradit? Dala som výpoved dohodou ku dnu 30.9.2015 mám sa ist evidovat? a hned nato mam PN-ku od 1.10.2015
Naposledy upravil Mária27 : 02.10.15 at 10:46 Dôvod: dlhé
veronikasad kedy si zamestnávatelovi doručila žiadosť o ukončenie prac.pomeru dohodou ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Upresním, nedala si výpoveď dohodou, lebo takú formu skončenia PP ZP nepozná. Určite máš skončenie PP dohodou k 30.9.. Ak PP týmto dátumom skončil, môžeš sa ísť zaevidovať na ÚP. Ale ak si hneď od 1.10. PN, tak ťa jednoducho nezaevidujú. V príprade, že vznikol nárok na podporu, lepšie by si bola urobila, ak by si sa najprv zaevidovala a až potom šla na PN.
    40 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Danka Jannovva Ako dalej mám pokračovat?
    Tweety Ak si PN, môžeš sa ísť zaevidovať až po jej skončení.
    Danka Jannovva Lepšie povedané mám Žiadost o skončenie pracovneho pomeru dohodou takto mám napisane na papieri
    Tweety a zamestnáv. súhlasil? Máš vôbec doklad o ukončení PP?
    Danka Jannovva ku dnu 30.09.2015 a nasledovne mám Pn 1.10.2015
    veronikasad Máš len tvoju žiadosť, alebo aj obojstranne podpísanú Dohodu o skončení prac.pomeru ? Zamestnávatel so skončením prac.pomeru súhlasí ?
    Danka Jannovva áno mám jeden papier ktorí mi dali a je podpisana iba žiadost o skončenie pracovneho pomeru dohodou toto mam nič ine a som bola zamestnana na neurčity čas Ja som dala vypoved na žiadost takou formou ktoru mi oni dali á nasledovne som od 1.10 Pn
    veronikasad Máš doklad o ukončení prac.pomeru ? Aký "papier" ti dali ? Zápočtový list ?
    veronikasad ak bol pracovný pomer skutočne ukončení (máš o tom doklad), ďalší postup máš uvedený tu
    http://www.porada.sk/t272492-dobry-d...ml#post2774935
    Danka Jannovva Nedali mi žiaden papier iba mam tu žiadost o ukončenia pomeru nic ine
    Tweety tak potom PP neskončil sa doklad o DPN zanes zamestnávateľovi.
    Danka Jannovva Ja som odoslala im papier tak som dostala odkas vysmiatia sa tak že pracovny pomer este nieje ukončeny aj ked mam podpisanu žiadost s dohoodu? ukončenu? ku dnu 30.9.2015?
    veronikasad čo je od zamestnávatela napísané na kopii tej tvojej žiadosti ? Ako sa ti vysmiali ?
    Danka Jannovva Mám tu Presne napisane takto:ˇŽiadost o skončenie pracovného pomeru dohodou Dnňa 30.09.2015 Zákon 60§ to je cele čo mám napisané
    veronikasad To si odovzdala zamestnávatelovi a čo ti na to povedal ? Kedy si to odovzdala - osobne alebo poštou ?
    Danka Jannovva Včera som odoslala po koleg Pn
    veronikasad Danka, prepáč, ak chceš radu, odpovedaj na čo sa pýtam. Aj s Maďarom - hoci po maďarsky neviem - by som sa už po tolkých otázkach, dohovorila
    Danka Jannovva hihi Ok Tak ešte raz spresním MáM podpisanu Žiadost o skončenie pracovného pomeru dohodou 60§ a ja sa pýtam Som od 1.10.2015 Pn či sa mam evidovať na úrade
    veronikasad Danka, ja sa po tretí raz pýtam, čo znamená "mám podpísanú žiadosť". Podpísané prevzatia žiadosti (od koho)? alebo je na kopii aspoň napísané od majitela "Súhlasím s ukončením prac.pomeru dohodou" + podpis ? Máš zápočtový list ?
    Danka Jannovva Zápočtový list nemám mám pečiatku a podpis z personálneho to je všetko
    veronikasad Kedy si odovzdala tú žiadosť ? Čo urobil zamestnávatel s PN-kou, ktorú si poslala - vrátil ti ju ?
    Danka Jannovva žiadosť som podpisala osobne k datumu 30.09.2015 a pnkú mi zatial neposlali lebo ja som poslala ím po kolegoví
    veronikasad Končím, s tebou sa naozaj nedá dorozumieť ...
    Danka Jannovva Nechápem čomu nerozumiete píšem vám Konkretné ako to je á odovzdala som ju 30
    veronikasad Nerozumiem, či tvoj pracovný pomer bol ukončený k 30.9. (bolo to tvoje zbožné želania, s ktorým zamestnávatel nemusel súhlasiť), alebo naďalej trvá. Od toho sa odvíja aj kde si mala poslať PN-ku - či zamestnávatelovi alebo priamo do SP.
    Danka Jannovva Takto vám upresním dohoda bola napísana na personalnom čo mám na papieri napisane tú dohodu ukončenu k tomu dnu 30.09.2015 Suhlas bol aj s mojej strany aj s ich aj podpisany dali mi pečiatku firemnu a podspis ze žiadost o ukončenie pracovneho pomeru je od 30.09.2015 ja som osobne podpisala tu žiadost dali mi iba ten papier kopiu ktora ostala im aj mne a to je všetko chapete má?
    veronikasad Prepáč, nechápem. Podpisovala si len žiadosť alebo aj dohodu ?
    Danka Jannovva Podpisovala som Dohodou žiadost o vypoved píše sa tam 60§ na papieri čo mám napisané
    veronikasad Odpíš prosím celý ten text "z papiera" (bez osobných údajov). Žiadosť napísala personalistka a tebe ju dala podpísať ?
    Danka Jannovva áno presne tak píšem ako je na papieri napisané Vec:Žiadost o skončenie pracovneho pomeru dohodou Dňa... som s Vami uzatvoril pracovnú Zmluvu na základe ktorej spoločnosti pracujem ako... pozn uviest... Týmto Vam dovoľujem navrhnut uzatvorenie dohody o skončenie pracovného pomeru podla§60 Zakonika prace Navrhujem aby bol pisomnej dohode uvedeny datum ako den skoncenia pomeru žiadam o vaše stanovisko do siedmich dni a dole už mam podpis zamestnan a podpis personalneho a pečiatka to je cele
    Tweety aj tak platí moja odpoveď,
    Rekapitulujem, zamestnáv. navrhol skončenie PP dohodou k 30.9, a ty si s tým súhlasila tak? Potom PP skončil dátumom, na ktorom ste sa dohodli.
    veronikasad Kedy si tú žiadosť odovzdala (dátum) ?
    Danka Jannovva 28.09.2015 á na papier mám 30.09 čo som písala
    veronikasad Ide o dlhodobejšiu PN-ku, máš povolené vychádzky ?
    Danka Jannovva áno mám vychadzky lebo chodim na infuzky
    Danka Jannovva áno a dobre som spravila že som poslala do firmy pn alebo som mala na socialnu poistovnu? a to budem mat narok poberat v nezamestnanosti neaky prijem ked som na pn?
    veronikasad Túto tvoju "záhadu" na Porade nevyriešime. Choď cez vychádzku do firmy a pýtaj si zápočtový list (bez neho ťa ani po skončení PN-ky na UP nezaevidujú). Ak ti ho vydajú, pracovný pomer skončil 30.9. Pýtaj si vrátenie PN-ky a odnes alebo pošli poštou do pobočky sociálnej poisťovne.

    Ak ti zápočtový list nedajú, pracovný pomer trvá. Prvých 10 kal. dní PN platí zamestnávatel ...
    Danka Jannovva fúú Dakujem za odpovede
    Danka Jannovva a ked mi daju ten započtoví list kto mi bude platit soc poistovna? iba zdravotne? alebo aj pn?
    veronikasad Zdravotné štát, treba isť do ZP s kopiou PN-ky a zápočtovým listom, nemocenské - sociálna poisťovňa.
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mala si isť najskôr zaevidovať sa na UP až potom k lekárovi ... Ak máš PN-ku od 1.10. (bezprostredne nadväzujúcu na ukončenie prac.pomeru), na ÚP ťa zaevidujú až po ukončení PN. Treba navštíviť zdr.poisťovňu s kopiou PN-ky, aby platitelom zdr.poistenia bol za teba štát...

    Výpoveď, PN, evidencia na Úrade práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.