Zavrieť

Porady

Dotácia na tipovací automat

Ahojte poraďáci, prosím Vás o radu. Klient má bar, kde má tipovací automat. Drobné výhry vyplácal zákazníkom v hotovosti bez toho, aby to nejako evidoval. Avšak na BU mu prišla dotácia 200 eur, vraj je to na ten tipovací automat. Ako prosím Vás zaúčtujem v JU tú dotáciu? Je to POZD alebo PNZD? Ak je to POZD, tak ako mám zaúčtovať výhry, ktoré klient vyplatil zákazníkom? Ďakujem Vám veľmi pekne za rady.
14 komentárov     zbaliť
veronikasad dotácia ? nie náhodou provízia ?
mondes Na výpise z BÚ je napísané, "Dotácia". Pýtala som sa klienta a vraj to preplatili tie výhry z tipovacieho automatu.
veronikasad od koho má ten automat ?
mondes Neviem presne od koho automat, ale tú dotáciu vyplatila firma Doxx, tak zrejme od nich.
veronikasad DoXX sú stravné lístky, nie náhodou VIX ?
mondes Nie, presne to je DOXXbet, s.r.o.
veronikasad to nepoznám, ja účtujem VIX, tí majú prehľadný mesačný výkaz, z ktorého vidíš celkovú výšku tržby, výšku výhier aj sumu, ktorú treba odviesť.
mondes Odviesť kam? Ja som doteraz ani nevedela, že majú nejaký automat. Nič som neriešila, akurát teraz tá došlá dotácia 200 eur. Prosím ťa, ak to dám do PNZD tak to bude zlé? Veď oni tie výhry zákazníkom po častiach vyplácali a neúčtovala som o nich.
veronikasad musíš zaúčtovať celkové príjmy, vyplatené výhry a určite má aj nejakú províziu. Výbery z automatu sa bez dokladu nerobia.
mondes Počkaj, ale bavíme sa o tipovacích automatoch, hej? Nie o výherných. Prepáč, nerozumiem tým automatom, tak sa pýtam. Aj z tipovacieho sa vyberajú výhry?
veronikasad VIX sú výherné, nie tipovacie. Ale kedysi som účtovala aj TIPOS, tam sa tiež robila mesačná uzávierka
mondes Hmm, takže čo by som si vlastne mala žiadať od klientky? Nejaký mesačný prehľad? Neviem, ako to chodí s automatmi. Len rozmýšľam, že pri tipovacích sa výhry z nich nevyberajú, ale keĎ si správne tipne, tak mu z kasy vyplatia výhru. Zrejme to aj takto robili, len tú výplatu z kasy nikde neevidovali. Akokeby to vyplácali zo súkr. peňazí.
veronikasad Hej, ale za tie stávky firma inkasuje peniaze. Tie určite neidú cez ERP. A tiež to nerobia zadarmo. Nech ti ukáže aspoň zmluvu.
mondes Ok,ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Dotácia na tipovací automat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.