Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať český dobropis so slovenským IČ DPH v OMEGE?

Ako zaúčtovať český dobropis so slovenským IČ DPH v OMEGE?

Faktúru z Českej republiky, na ktorej je uvedené slovenské IČ DPH, som v OMEGE zaúčtovala do okruhu: zDF, Automatické účtovanie:
71 zDF - Nový doklad (s rozpisom DPH).
Program mi ponúkol pre zaúčtovanie základu dane predkontáciu: 71-03, typ sumy: A a odd.KV DPH: B2 a pre zaúčtovanie DPH predkontáciu: 71-04, typ sumy: 21A a odd.KV DPH: B2.

Teraz sme dostali k tejto faktúre opravný daňový doklad (dobropis) s čiastočným znížením pôvodnej ceny.

Prosím poraďte mi, prosím,
1. či som správne zaúčtovala pôvodnú faktúru
2. ako mám k nej zaúčtovať došlý dobropis. Aký okruh, vzor automatického účtovania, ktoré predkontácie a typy súm použiť, aby mi to OMEGA správne zaradila do daňového priznania a kontrolného výkazu DPH.
Vopred ďakujem za radu.
Naposledy upravil janavrbovska : 13.10.15 at 08:13
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Eva M je offline (nepripojený) Eva M

    Eva M
    pri došlej ZF musíš rozlíšiť, či je za tovar, alebo službu, použila by som kód 73, resp. 72, dobropis Ti tiež ponúka soft, máš zDD, kód účtovania 89

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    Uctujem to ako dosly tuzemsky dobropis. Ak ma IC DPH slovenske,musi mat na Slovensku zriadenu prevadzku. Otazne je ako bola zauctovana povodna faktura...
    janavrbovska Pôvodnú faktúru mi poradili z KROS-u zaúčtovať do okruhu zDF: 71 zDF - Nový doklad (s rozpisom DPH), nakoľko 72 sa používa pri samozdanení a 73 pri službách.
    Teraz potrebujem zaúčtovať len ten dobropis a tam mi OMEGA ponúka len dve možnosti:
    88 - fa zo štátov mimo EÚ a
    89 - fa, pri ktorej daň platí príjemca (samozdanenie)
    tak teraz neviem, čo mám použiť, lebo náš prípad nespadá ani pod jednu z týchto dvoch možností.

    smajercik je offline (nepripojený) smajercik

    smajercik
    Mala si to zaúčtovať do DF, veď majú SK. A keď si to dala už do zDF, prečo si to nedala do 72? Veď 71 je tuzemská FA v cudzej mene.
    janavrbovska Do 72 som to nedala, lebo OMEGA mi pri 72 vypisovala, že je to kód pre nadobudnutie tovaru podľa §11. Tento paragraf v odseku 2b) hovorí, že dodávateľom je osoba identifikovaná pre daň v inom členskom štáte. V našom prípade je však dodávateľ - česká firma identifikovaná pre daň v tuzemsku (v SR). A aj z KROS-u mi poradili, že to mám evidovať do 71, lebo iba tam sa dá fa zaúčtovať s rozpisom DPH.

    Ako zaúčtovať český dobropis so slovenským IČ DPH v OMEGE?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.