Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať zálohovú faktúru a neskôr vyúčt. faktúru za stravné lístky v JÚ?

Prosím o radu,
ak mi príde zálohová faktúra na stravné lístky tak ju dám na prevádzkovú réžiu a vyúčtovaciu faktúru potom na iný neovplyvňujúci daň z príjmu? Alebo naopak?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Ak sa sumy zálohovej a vyúčtovacej faktúry zhodujú a subjekt nie je platiteľom DPH, tak ja úhradu zálohovej faktúry účtujem celú ako daňový výdavok. Vyúčtovaciu faktúru iba pripojím dodatočne k nej, bez ohľadu na dátum. Rovnako aj iné zálohové faktúry a pri daňových kontrolách nemám žiadny problém. Predaj lístkov stravníkom za 45% ceny účtujem ako mínus výdavok, rovnako aj príspevok zo SF k strave. Tým mi v daňových výdavkoch zostane 55% hodnoty stravných lístkov.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    VegiC Ako postupovať v prípade, ak je subjekt platca DPH?
    a_je_to Rovnako, ale zálohovú platbu zaúčtuješ až po doručení vyúčtovacej, s rozpisom na manipujlačný poplatok s drobnou DPH, ktorý znáša iba zamestnávateľ. Čiastka za lístky gastráče už neobsahuje DPH. Je to platidlo, DPH vyúčtuje reštaurácia, ktorá zinkasuje lístok. Ani čiastka inkasovaná od stravníka - minus výdavok neobsahuje DPH.
    VegiC Ešte podotázka - do KV uvediem číslo faktúry?
    a_je_to Ešte som zabudol pripomenúť, že od 1.1.2013 už nie Réžia, ale Služby.
      zbaliť

    Ako zaúčtovať zálohovú faktúru a neskôr vyúčt. faktúru za stravné lístky v JÚ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.