Zavrieť

Porady

Na predaj: Eshop s NB, smartfónmi, s ročným obratom cez 1mio € a hrubou maržou 8% na predaj (Predaj firmy)

Predám môj eshop, ktorý stabilne pôsobí na slovenskom trhu od roku 2010 a od roku 2015 aj v Českej republike. Jedná sa predovšetkým o špecializovaný predaj notebookov a mobilných telefónov, ktoré tvoria základ nášho sortimentu. Samozrejme ponúkame aj monitory a klasické pc, ich predaje sú však marginálne. V poslednej dobe sme tiež úspešne vybavili niekoľko objednávok na servre.

Počas piatich rokov na trhu sme získali pomerne širokú databázu zákazníkov z firemného prostredia, ktorí sa k nám vďaka spokojnosti pravidelne vracajú. Noví zákazníci prichádzajú na stránku predovšetkým z Heureky, kde máme dobre vyladenú inzerciu a skvelé recenzie, ďalej z organického vyhľadávania a plateného vyhľadávania.

Vo firme pracujú dvaja zamestnanci na full time - obidvaja sú veľmi šikovní a spoľahliví. Jeden sa stará o technické aspekty eshopu - predovšetkým nahadzovanie nových produktov, a druhý sa venuje starostlivosti o zákazníkov a vybavovaniu objednávok. Eshop vďaka nim funguje relatívne nezávisle od úloh financovania a marketingu, ktoré zastrešujem ja ako majiteľ spoločnosti. Aj vzhľadom na možnosti ďalšieho rastu firmy vzniká priestor tieto aktivity outsourcovať.

Technické riešenie eshopu sme nedávno vymenili za Prestashop, upravený pre naše potreby, a zároveň sme spustili predaj v Českej republike.

Súčasťou obchodu sú aj prenajaté kancelárske priestory firmy v Bratislave s malým showroomom, kde sa nachádza vystavených cca 15 notebookov a mobilné telefóny. Kancelária s menším skladom zároveň slúži ako výdajné miesto pre eshop.

Dôvodom predaja po 5 úspešných rokoch je moja potreba posunúť sa ďalej. Rád by som zužitkoval svoje vedomosti v inej oblasti a eshop pre ďalší rozvoj potrebuje iniciatívne vedenie. Jeho budúcnosť vidím na českom trhu, ktorý je podstatne väčší a aktívnejší než ten slovenský. Priestor ponúka aj doteraz nevyužívané priame oslovovanie biznis zákazníkov, vytvorenie blogu / magazínu na stránke alebo precíznejšie zacielenie online marketingových nástrojov ako AdWords či mailing.

Čísla: Za rok 2014 zaznamenala stránka 1,3 milióna zobrazení od 200 tisíc unikátnych užívateľov. Obrat prekročil 1 mil. €, priemerná hodnota objednávky dosiahla 570 €. Hrubá marža (nie zisk) sa pohybuje na úrovni 8%, a k tomu dostávame bonusy za obrat a príspevky na marketing od partnerov.

Cena: 30.000 € - preferujem jednorázovú platbu, ale je tu možnosť dohody úhrady na splátky. Verím tomu, že eshop dokáže túto investíciu spätne vygenerovať.
Nakoľko som stál pri zrode obchodu od samého začiatku a dokázal ho priviesť na súčasnú úroveň obratu, je pre mňa veľmi dôležité, aby naďalej poskytoval skvelé služby a napredoval v rozvoji. Z tohto dôvodu očakávam od seriózneho záujemcu, že bude mať znalosti zo sveta IT a ideálne aj skúsenosti s internetovým marketingom. Kupujúcemu samozrejme poskytnem všetky svoje vedomosti a know-how majiteľa eshopu.

[CLASSIFIED6372]
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Na predaj: Eshop s NB, smartfónmi, s ročným obratom cez 1mio € a hrubou maržou 8% na predaj (Predaj firmy)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.