Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti výpočet jej výšky

Som na úrade práce jeden a pol mesiaca. Aká bude výška podpory v nezamestnanosti, ak sa mi podarí zamestnať a budem vyradená z úradu práce napríklad po troch mesiacoch poberania podpory. Môže nastať situácia, že zamestnávateľ alebo ja sa rozhodneme v skúšobnej dobe, že pracovný pomer nebude ďalej pokračovať. Budem znova nezamestnaná. Pred prvým prihlásením na úrad práce som bola zamestnaná 17 rokov bez prerušenia. Bude podpora v nezamestnanosti v tej istej výške ako poberám teraz, alebo všetko sa bude počítať nanovo ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mas narok na podporu pocas 6 mesiacov.
    Ak vycerpas len jej cast - napr. 2 mesiace, nastupis do prace a po 3 mesiacoch sa vratis na UP (teda po kratsom case ako 2 roky), mas narok na docerpanie zvysku - teda v tomto priklade na 4 mesiace - v rovnakej vyske ako predtým.

    Vypocet novej vysky podpory bude az po najmenej 2 rokoch platenia poistenia v nezamestnanosti (napr. zamestnania).
    Anežob Ivka, ďakujem za rýchlu a výstižnú odpoveď.

    Podpora v nezamestnanosti výpočet jej výšky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.