Zavrieť

Porady

Pokuta, nahrada skody - ako zauctovat

Dobrý deň,
prosím o radu - vykonali sme službu klientovi, za ktorú sme mu normálne fakturovali - bol tam však nejaký problém - vyčíslil nám škodu a poslal informačný list (faktúra žiadna) ...to znamená že o toľko menej nám zaplatí tú vystavenú faktúru.
Chcela by som sa uistiť ako zaúčtovať pokutu, ktorú sme dostali od klienta (žiadna faktúra, iba list)
Môžem zaúčtovať interným dokladom 548 / 321 a priložiť list, ktorý nám poslal?!

ĎAKUJEM ZA POMOC!!
Naposledy upravil taiko : 22.10.15 at 11:49
8 komentárov     zbaliť
Consultix Vlastne ako to citam este raz, tak mi teraz nie je jasne, ci sa jedna o pokutu, alebo o nahradu sposobenej skody...
RmariaB no je to vycislena sposobena skoda, tuto skodu sposobil nas dopravca pri preprave tovaru takze sme to prefakturovali dopravcovi.
KloferHladny takže 549/379
378/648 (náhrada od dopravcu - tu nemusí byť faktúra)

započet 379/311
úhrada od dopravcu: 221/378
RmariaB dakujem!!! tak som to presne myslela aj ja
Tweety Účst 549 jenesprávny
RmariaB 548 som dala, ten je ok?
Tweety áno je
RmariaB Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Ved na nahradu skody nema dovod preco vystavovat fakturu. Skoda nie je zdanitelne plnenie z pohladu DPH, takze nie je dovod (a ani pravny zaklad) vystavit fakturu.
    Ohladom zauctovania by som zvolil skor ucet 379, nakolko sa nejadna o zavazok z obchodneho vztahu. Zauctovanie cez ID je mozne na zaklade vyzvy k nahrade skody. Nasledne za zapocita 379/321.
    548 bude nedanova. Ak by ste mali poistenie zodpovednosti za skodu, a dostali by ste poistne plnenie z poistovne, tak by 548 bola danovo uznatelna do vysky prijatej nahrady (648).

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    1. Ak ide o neodstrániteľné poškodenie jeho majetku a Vaša firma súhlasí s vyčíslenou sumou (schválenie štatutárom), potom je to škoda a účtovať 549/379
    2. Ak ide o odstrániteľnú vadu, ktorú on opravil a štatutár súhlasí so spôsobom a cenou opravy, potom nech Vám fakturuje opravu: 511/321
    3. Na základe dohody (alebo informačného listu) interne zúčtujete 379 (321) /311

    Pokuta, nahrada skody - ako zauctovat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.