Zavrieť

Porady

Ako dokážem môj nárok na dovolenku - zamestnávateľ ju uznal zle

Ahojte,

chcem poprosiť o radu: skončili sme so zamestn. pp dohodou pričom mi má preplatiť dovolenku. Prvý x sa pomýlili, lebo si neskontrolovali trvanie rodičovského p. a namiesto 17 dní mi vypočítali 2. Teraz mi to uznali s tým, že za rok 2012, kedy som v septembri išla na materskú mi žiadna dofča mi nezostala. Bola som tam ekonómkou a výplatné pásky som si netlačila, nechala som to tak, že keď budem odchádzať.. no moja chyba . Za rok 2012 mám len 4 do apríla. Pani riaditeľka mi poslala na moje vyžiadanie (ohľadne kontroly ich výpočtu) výplatné pásky, kt. vôbec nekorešpondujú s tými mojími, čo sa týka dovolenky. Tak prosím dobrých ľudkov, kt. by mi s tým vedeli poradiť, čo teraz???

Mzdy sa robia v programe MERCURIS a viem, že sa tam dá manuálne vstupovať aj do minulých rokov. To značí, že to tak spravili a jednoducho si to upravili, aby im na konci roku vyšla moja dovolenka 0 a nemuseli mi nič naviac preplácať. Teraz chcem dokázať, že na základe tých mojich aspoň 4 a koncoročnej 2011 to vôbec nesedí.

Ďakujem za každý dobrý nápad, nechcem sa v tom vrtať pre pár dní dovolenky, ale už len z princípu, že som bola na rizikovom teho a popri tých patáliach robila výplaty, výkazy a podobné veci a teraz mi tu bude niekto tvrdiť, že som si za toho 3/4 roka stihla vybrať dovolenku, kt. by mi mal posprávnosti preplatiť...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Podrobný výpočet nároku na dovolenku počas MD a RD máš v tejto téme.

    http://www.porada.sk/t272864-narok-n...nceni-pp.html#.

    Ak nemáš výplatné pásky, vyžiadaj si od zamestnávatela mzdový list za rok 2012 a 2013, z ktorého zistíš v ktorom mesiaci si kolko dní dovolenky čerpala.

    Ako dokážem môj nárok na dovolenku - zamestnávateľ ju uznal zle

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.