Zavrieť

Porady

Sporiaci podnikateľský podúčet

Prosím o pomoc, konateľ založil sporiaci účet - podúčet v bežnom účte v banke, na ktoré pravidelne posiela peniaze. Ako tento účet účtovať? Neprišiel však žiaden výpis za predchádzajúci mesiac, na základe čoho a ako to treba účtovať? rozdeliť to iba analyticky? ale na základe čoho účtovať...
Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    účtuješ len pohyb peňazí medzi účtami, ak vloží v hotovosti, tak účtuješ vklad na účet

    eva0704 je offline (nepripojený) eva0704

    eva0704
    Ja som tiež riešila tento problém a nakoniec som sa to rozhodla dávať na 261 (zvlášť analitika), pretože si myslím, že je to len pohyb medzi účtami a peniaze poslané na sporiaci účet sa nedajú vybrať z tohto účtu, ale len poslať späť na bežný účet a výber uskutočniť z neho. Takže ak sa potom prevedú späť na BÚ, tak sa mi 261 vyrovná. O sporiacom účte neúčtujem. Neviem, či je to takto správne, ale zdá sa mi to logické.
    kn-alka lenže na konci roka nebudeš mať vynulovanú 261, čo nie je chyba, len je to čudné
    preto radšej účtovať 221 a na konci roka máš na 221-tke zostatky 2 účtov
    RmariaB dostala som sa k mesačnému výpisu (jupí) takže tam pohyby účtujem cez 261 a 221 (vytvorila som si analytiku na sporiaci účet) ...tak snáď by to mohlo byť ok

    Sporiaci podnikateľský podúčet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.