Zavrieť

Porady

Prax študenta

Dobry, chcem sa spytat ohladne toho ak student (18+) vykonava prax bezodplatne vo firme po dobu jedneho mesiaca. Jepoztebne zo strany firmy mat nejaku zmluvu alebo dohodu? Potrebujem len mesiac aby som v skole dostala peciatku ze som aspon mesiac praxovala a prilepsi mi to znamku (prax skutocne vykonam
) ... Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Áno, treba uzatvoriť dohodu o vykonaní praxe medzi zamestnávateľom a školou. Vzor takej dohody nájdeš tu:

    http://www.porada.sk/t249473-pod-aky...tska-prax.html

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nejaku zmluvu potrebuje, inak by pri pripadnej kontrole ohodnotila jeho pritomnost na pracovisku inspekcia prace ako pracu na cierno.
    Gabi03 nemala by to byt zmluva medzi skolou a tym ZĽom?
    ivka70 Ano, existuje aj taka prax. To maju skor ucnovske ci odborne stredne skoly. Ale velakrat si studenti (najma VS) prax zabezpecuju sami, potom to firma riesi skor dohodou o brigadnickej praci studenta, aspon na par hodin ...aby ten student mohol legalne pracovat.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.