Zavrieť

Porady

Ako mám odhlásiť zamestnanca zo sociálnej poisťovne počas víkendu?

Prosím Vás,mám zamestnanca, ktorý dáva výpoved k 31.10. Kedy ho mám odhlásiť zo sociálnej poisťovne? kedze to je sobota tak sa chcem opytať či v nedelu z domu alebo stači ho odhlasit v pondelok? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    http://www.socpoist.sk/zarobkova-cin...l--szco/48751s


    Zamestnávateľ je povinný prihlásiť do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia zamestnanca na základe riadneho pracovného pomeru (alebo iného právneho vzťahu) a zamestnanca, ktorý vykonáva práce na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru najneskôr pred začatím výkonu práce, a to predložením riadne vyplneného a potvrdeného tlačiva Registračný list fyzickej osoby - prihláška a odhlásiť tohto zamestnanca z registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia najneskôr v deň nasledujúci po skončení pracovnoprávneho vzťahu, a to predložením riadne vyplneného a potvrdeného tlačiva Registračný list fyzickej osoby - odhláška.

    žial nepíšu či kalendárny, alebo pracovný deň

    Odhlásiť vopred môžeš kedykoľvek pred tým. Ak máš podpísanú dohodu o skončení PP, môžeš poslať odhlášku.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    V pondelok určite nie, odhlás ju dnes s dátumom ukončenia PP 31.10.2015.
    Ak by si tak do 1.11.2015 neurobila, hrozí ti pokuta 2000 eur za neskoré odhlásenie.
    Naposledy upravil mzdarka renca : 29.10.15 at 09:56
    topper1 Už neplatí, že sa zamestnanec odhlasuje najneskôr v deň nasledujúci po ukončení pracovného pomeru?

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Odhlás dnes, alebo zajtra s dátumom ukončenia 31.10.2015.....
    Ja tak odhlasujem dohodárov v decembri....napr. 20 pošlem odhlášky k 31.12., ani kontrola nič nenamietala...všetko bolo OK

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak ešte len dáva výpoveď, potom PP ešte nekončí alebo ? Pri výpovedi ZP pozná VD.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mzdarka renca možno ide o dohodu o skončení PP, alebo čo
    Tweety Dohoda je dohoda, výpoved zas výpoved.
    mzdarka renca Majka, to vieme, že dohoda je dohoda a výpoveď zase výpoveď. tú výpoveď kľudne mohol podať pred 2. mesiacmi.
    Tweety ale potom nech napíše ,že PP končí, a nie, že podal výpoved, máme hádať ako to je?
    Tweety Nič sa nestane, ked otázku nadefinuje správne.
    mzdarka renca veru, mala by napísať, lebo tá moja veštiarska guľa sa mi ešte pred rokmi rozbila
    Tweety No veru, mala by si si obstarať novú.
      zbaliť

    Ako mám odhlásiť zamestnanca zo sociálnej poisťovne počas víkendu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.