Zavrieť

Porady

paragraf pri nepretrzitej prevadzke

Robim 12 hodinove smeny aj cez vikend mal som zdravotne problemy privolal som si LSPP .Bolo to v sobotu ktoru som mal pracovat ,dali mi celodenne osetrenie ale zamestnavatel mi to neuznal.Ako to je ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zamestnávatel ti to neuznal nie preto, že to bolo v sobotu, ale preto, že náhrada mzdy sa poskytuje za nevyhnutný čas strávený ošetrením alebo vyšetrením v zdr.zariadení. A na pohotovosti si určite nebol celý deň ...
    Naposledy upravil veronikasad : 01.11.15 at 19:59

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mal si si ist v pondelok dat vypisat PNku na zaklade podkladov z pohotovosti od soboty.
    Paragraf naozaj sluzi na nevyhnutne potrebny cas na vysetrenie alebo osetrenie, ktore nebolo mozne vykonat mio pracovnej doby. Zakonnik prace toto definuje presne.
    A to, ze ti napisali celodenny klud na lozku neznamena, ze ti 12 hodin zaplati zamestnavatel osetrenie u lekara. Ty si sa po osetreni mal dostavit do prace, uznali by ti nejake hodiny vysetrenia, ak si do prace nesiel, treba to riesit PN.

    pupava5 je offline (nepripojený) pupava5

    pupava5
    Po navsteve pohotovosti mi napisali celodenny odpocinok na lozku.Na druhy den som mal uz volno.
    veronikasad Celodenný odpočinok je len odporúčanie, resp. ospravedlnenie neprítomnosti v zamestnaní. Nie je to prekážka v práci v zmysle § 141 odst. 2 prísm. a1) - s nárokom na náhradu mzdy.
    ivka70 02.11.15 05:54 priradil do Porady
    ivka70 02.11.15 05:54 priradil do Porady
    ivka70 02.11.15 05:53 priradil do Porady

    paragraf pri nepretrzitej prevadzke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.