Zavrieť

Porady

Nariadena zmena - Á-čko resp. dovolenka za nepritomnost?

Zam-tel nariadil zam-com nadcas - 1 zmena v mesiaci oktober.
drviva vacsina zam-cov sa ho aj zucastnila, niektori nepritomni dostali absenciu, vytykaci list a krateny narok na dovolenku a niektori v dochadzke nemaju ziaden pohyb.
nemala by som to tak nechat, vsak?

bud by na tej zmene malo byt Ačko, resp. čerpanie dovolenky a pod., len nie bez zaznamu.

Dakujem za Vas nazor, resp.potvrdenie.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad išlo o nadpracovanie smeny, napr. za volno počas vianočných sviatkov ? Alebo len potreba práce nadčas zo strany zamestnávatela ?
sam3 naliehava potreba prace - preto bola zmena naruiadena mimo pracovneho kalendara.
veronikasad Ak sa nepýtaš ako zástupca zamestnávatela, skús napísať dotaz na Inšpektorát práce. Nemyslím si, že je v právomoci zamestnávatela udeliť za tento deň absenciu s krátením dovolenky. Vytýkací list s príp. krátením prémii a odmien je OK.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Nariadenie nadčasu sa nemuselo týkať všetkých zamestnancov, preto je možné, že niekto nemá žiaden záznam.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sam3 viem, ze aj tych bez zaznamu sa nariadena zmena tykala, teda ako je to podla Teba v tomto pripade?
    Dav Kým nevidím na papieri, že "Na deň XX.XX.XXXX nariaďujem pracovnú zmenu pre týchto zamestnancov :1. Anička,2. Janko 1., 3. Janko 2., atď, kým nemám prečítaný Pracovný poriadok firmy a ešte prípadne hodiny nadčasov u zamestnancov, tak sa môžem vyjadriť len vo všeobecnej rovine. Takže - ak sa bojíš o správnosť dochádzky, nech sa k chýbajúcim údajom vyjadrí zodpovedný alebo nadriadený. Ak patríš medzi tých, čo neprišli, a nafasovala si kárne - stojí za cirkus upozorňovať šéfov na seba? Ak si prišla do roboty a niekto "beztrestne" nie, nerieš. Ak si nebola v práci pre nejaký vopred známy a oznámený dôvod, bráň sa.
    sam3 ja som zodpovedna za spracovanie dochadzok a chcem rovnym metrom ich spracovat viem, ze urcite vsetci dosatli nariadenu zmenu, riadne pisomne o tom boli oboznameni zam-ci, su oboznameni riadne aj s Prac.poriadkom spolocnosti. Vnimam to ako chybu supervizora, ze si nevsimol, ze niektori v dochadzke nemaju nic nahodene, aj ked mali nariadenu zmenu - len som sa chcela uistit, ze ak nie su pritomni na nariadenej zmene, ze mozem udelit ako Acko tak aj suhlasit s cerpanim dovolenky. uz by som sa spojila aj so SV, len ma az nocnu zmenu dnes.
    Tweety Ty, ako zodpovedná za dochádzku máš právo dávať A? Určite nie, na to sú nadriadení tých, ktorých dochádzku riešiš.
    Dav "Viem, že určite všetci" neznamená to isté, "vidím, že všetci písomne" A dávať dovolenku na nariadený nadčas je nezmysel. Dávať krátenie dovolenky, ak sa na zmenu dalo A-čko, je iné.
    sam3 Ja tou celou komunikaciou som len potrebovala zistit ci zam-tel je opravneny schvalit dovolenku na nariadenu zmenu. tak aby som mohla posunut info na SV, ktori spracovavaju dochadzky svojich podriadenych.
    Tweety ale veď na to som už odpovedala dávnejšie, už si sa raz na to pýtala,to. čo sa dnes pýtaš, už si sa raz pýtala,
    http://www.porada.sk/t273531-nariade...ml#post2783924
    sam3 Ja viem Tweety, stale dobre poradis, ale na toto som sa pytala aj inou cestou a nedostala som jednoznacnu odpoved, preto som skusila sa este raz opytat na nazory poradakov a sama vidis, ze sa najdu aj taki ktori radia opacne.
    veronikasad Prepáč nerozumiem tomuto komentáru : a tou celou komunikaciou som len potrebovala zistit ci zam-tel je opravneny schvalit dovolenku na nariadenu zmenu. tak aby som mohla posunut info na SV, ktori spracovavaju dochadzky svojich podriadenych.

    Prečo by mal mať zamestnanec ktorý neprišiel na nariadenú prácu nadčas - ak má odpracovaný mesačný fond prac.času - na tento deň vykázanú dovolenku ... To bude mať potom jednu smenu z riadneho prac.času preplatenú ako nadčas ?
    sam3 nestotoznujem sa s Tvojim postojom... Ty mas pocit, ze sa mam s takymito radami uspokojit? ked sa tu nazory rozchadzaju???? ci mam sa priklonit k rade, ktora mi viac vyhovuje??? ano, obratim sa na IP, resp. firemneho pravnika, len som myslela, ze touto cestou skor dospejem k vysledku. ak budem mat odpoved od kompetentnych, nebudem vahat sa tu s ich riesenim podelit.....
      zbaliť

    Nariadena zmena - Á-čko resp. dovolenka za nepritomnost?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.