Zavrieť

Porady

overenie nároku na DB

dcéra zamestnanca škončila SŠ a v auguste mala zápis na VŠ 1.stupeň - potvrdenie mám.
Dnes mi zamestnanec doniesol potvrdenie zo školy o ukončení tohto štúdia - citujem "...ste dňom 6.10.2015 ukončili štúdium na fakulte..." aj potvrdenie kde je, že menovaná bola od 1.9.2015 do 6.10.2015 študentkou fakulty...atď.
1, DB zamestnancovi som vyplácala aj cez prázdniny - júl, august, potom aj za september. Správne?
2, Uplatním DB aj za október?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    § 33
    Daňový bonus
    (5)

    Daňovníkovi, ktorý vyživuje dieťa len jeden alebo niekoľko kalendárnych mesiacov v zdaňovacom období, možno znížiť daň alebo preddavky na daň z príjmov podľa § 5 len o sumu daňového bonusu podľa odseku 1 za každý kalendárny mesiac, na začiatku ktorého boli splnené podmienky na jeho uplatnenie. Daňový bonus možno uplatniť už v kalendárnom mesiaci, v ktorom sa dieťa narodilo alebo v ktorom sa začína sústavná príprava dieťaťa na budúce povolanie, alebo v ktorom bolo osvojené alebo prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu.


    ..... takže má nárok aj za október
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hanelle ďakujem za rýchlu odpoveď :-)
    hanelle ešte sa ťa spýtam- do vyhlásenia na zdanenie príjmov zaznačím zmenu s dátumom toho 6.10.?
    kn-alka áno
      zbaliť

    overenie nároku na DB

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.