Zavrieť

Porady

odchodné

Pracovník končil pracovný pomer k 30.9.2015 - odchod do dôchodku, podal si žiadosť o vyplatené odchodného. Doniesol potvrdenie zo SP, kde bolo napísané, že žiadosť o starobný dôchodok bola podaná dňa 19.10.2015, ktorý žiada priznať od 1.10.2015. Na základe § 76a odst. 1 ZP sa píše, že ak požada o dôchodok pred skončením PP alebo do desiatich pracovných dní po jeho skončení.
Má nárok na vyplatenie odchodného?
Ďakujem
Janka45 Chcem sa ešte k tomu opýtať. Ja mam tento istý prípad ale zamestnanec skoncil s firmou PP K 29.10.2015.

27.10.2015 si dosiel do firmy pytat ELDZ s tým že ide na SP žiadať o starobný dôchodok. Či bol od vtedy na SP alebo nie, to ja neviem lebo mi žiadne tlačivo nedoniesol o tom že má podanú žiadosť o dôchodok. Akurat včera /11.11.2015/ sa ma pýtal či dostane aj odchodné ale ani mi žiadosť o odchodné vôbec do dnešného dňa nedoručil. Má nárok na vyplatenie odchodného? ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.