Zavrieť

Porady

Pracovný pomer - opätovné predlženie

Dobrý deň,

potrebujem súrne radu.

Máme zamestnanca, ktorý u nás pracuje už vyše 40 rokov, vedenie koncom roka 2013 dalo pokyn, aby sa mu vypracovala zmena k pracovnej zmluve týkajúca sa zmeny pracovnej doby z neurčitej na dobu určitú. T.j. od 1.1.2014 bola táto zmena a tým pádom pracovná doba (zmluva) na základe zmeny trvá do 31.12.2015. Zamestnanec túto zmenu PZ podpísal.

Nakoľko sa zmenilo aj vedenie. Rada by som sa chcela opýtať na možnosti v prípade pokračovania tohto zamestnanca v pracovnom pomere, ak by k tomu došlo.

Jednu variantu mám Pracovná doba by sa opätovne zmenila na dobu neurčitú. Ešte malá poznámka: zamestnanec bol 1 celý rok na PN. Je možné o 1 rok predĺžiť pracovnú dobu z titulu, že zamestnanec bol celý rok na PN podľa § 48 ZP?

Vopred Vám ďakujem za pohotovú odpoveď.

Kentošová
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Môžeš mu zmeniť PP na dobu neurčitú, ešte raz predlžiť PZ na dobu určitú mu môžeš vrámci dvoch rokov len 2x. Dva roky uplynú 31.12.2015.
    sudop Ďakujem, veľmi si vážim odpoveď.
    Tweety rada som poradila

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ak má zamestnanec PZ na dobu určitú, tak tá sa môže na základe dodatku predĺžiť v priebehu 2 rokov max. 2x. Po uplynutí tejto doby sa taktiež dodatkom zmení doba určitá na neurčitú.
    Naposledy upravil mondes : 09.11.15 at 08:07
    Tweety Nie je potrebné ani ukončiť PP na dobu určitú ani uzatvoriť novú PZ. Stačí dodatok existujúceho.
    sudop Ďakujem .

    Pracovný pomer - opätovné predlženie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.