Zavrieť

Porady

Schválenie účtovnej závierky v konkurze

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať ako je to so schvaľovaním účtovnej závierky keď je spoločnosť v konkurze. Kto mi má podpísať to nové tlačivo o oznámení schválenia účtovnej závierky? Správca alebo podnikateľ? A musí to tlačivo vôbec byť keď je spoločnosť v konkurze? Ďakujem veľmi pekne za odpoved. Nemôžem sa k nej nikde dopracovať
5 komentárov     zbaliť
Consultix No len my nevieme kto si.. Z akej pozicie sa pytas?
11vikina11 Ja som študent a pri prechádzaní problematiky konkurzu ma napadlo ako to bude s účtovnou závierkou keď súd schváli konkurz, ustanoví správcu konkurznej podstaty. Schvaľuje ju naďalej orgán spoločnosti, ktorý rozhoduje o schválení účtovnej závierky alebo je to správca? Ďakujem
Dáša_ ktorá to bola uzávierka, pred vstupom do konkurzu? Súd shválil konkurz? Alebo zamietol konkurz pre nedostatok majetku?
11vikina11 Mám na mysli závierku v priebehu konkurzu, keď už je ustanovený správca konkurznej podstaty
Dáša_ v priebehu konkurzu sa uzávierka robí, ak konkurz dovtedy neskončí, až na konci druhého kalendárneho roku po roku, kedy bol vyhlásený konkurz. Vtedy podpisuje už správca.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Schválenie účtovnej závierky v konkurze

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.