Zavrieť

Porady

mozem prenajat kozmeticky laser?

Zadovazila som si kozmeticky laser v hodnote 500e a ako studentke by mi velmi pomohlo ak by sa mi aspon cast investicie vratila.Napadlo mi, ci by som ho nemohla za urcitu sumu pozicat aj inym zaujemkynam. Je to realny napad, prosim?
4 komentárov     zbaliť
ivka70 mas prenajimanie pristroja v predmete zivnosti?
Kika02 nemam zivnost lebo som na dennom studiu na VS...nechcela som to robit vo velkom
ivka70 A pristroj si si teda zakupila na sukromne pouzivanie?
Kika02 Presne tak...da sa pouzivat v domacom prostredi,obsluha je tiez jednoducha. Je to mozne prenajat aspon prilezitostne ked nemam zivnost a momentalne ani neplanujem podnikat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pokial chces ten pristroj oficialne pravidelne prenajimat a brat za to peniaze, budes musiet vystavovat aj faktury alebo blokovat sluzbu v pokladni - to uz je podnikanie.
    Cize by si si musela aspon zalozit zivnost, pristroj vlozit do zivnost a potom mozes prenajimat.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    PO si môže kúpiť/požičať aj od FO - nepodnikateľa. Na základe príslušnej zmluvy. A FO si to potom zaradí do daňového priznania, ak bude mať tú povinnosť. Zámerne píšem tak nejasne. Nech sa páči pohľadať na google či tu na porade.

    o pravidelnosti / sústavnosti radšej nepíš, lebo to by bolo fakt podnikanie a bolo by treba živnosť. Príležitostne to robiť môžeš.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka čo to je príležitostne? to mi vysvetli.k to urobí 2x,tak podľa mňa to už robí za účelom zisku a to nie je príležitosť!
    jslancik "Podľa § 8 sa zdaňujú príjmy, ktoré nie sú príjmami zo závislej činnosti, príjmami z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti, príjmami z prenájmu nehnuteľností, príjmami z použitia diela a umeleckého výkonu a príjmami z kapitálového majetku. A navyše sú tieto "ostatné" príjmy taxatívne vymenované: ide o príjmy príležitostných činností (čo neznamená jednorazových), z poľnohospodárskej výroby, lesného a vodného hospodárstva, z príležitostného prenájmu hnuteľných vecí,"
    http://www.etrend.sk/financie/prilez...ne-odvody.html
    Dáša_ ale no tak, za chvíľu budú chcieť zdaňovať aj keď prinesieš susedovi fľašku za to, že ti pomohol odhádzať sneh pred vchodom.... Treba asi trochu nadhľadu
    jslancik veru, nadhľad... som sa chcel zadávateľky otázky spýtať, prečo si to komplikuje... Očividne toho veľa o živote nevie.
      zbaliť

    mozem prenajat kozmeticky laser?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.