Zavrieť

Porady

Do akého obdobia dať staré faktúry z IČŠ keď som ich dostal až teraz a bola prenášaná na mňa DPH ?

Ahojte, jedna rýchla otázka...

Som platiteľ, mám faktúry z ČR, z mája, júna, augusta atď... kde prenášali na mňa DP, ale sme sa dlho naťahovali o ceny a služby, oni si ich zaúčtovali, my sme ich nezaúčtovali, neplatili, a niektoré sme ani nemali.

Teraz sme sa konečne dohodli, že ich všetky zaúčtujeme, a oni nám urobia 1 dobropis ku všetkým teraz v novembri.

Otázka je, musím podať dodatočné DP za všetky mesiace, do ktorých tieto faktúry patrili, alebo ich môžem dať všetky naraz do novembra aj s tým dobropisom, ktorý príde.

Viem, že pri EU faktúrach je to trochu inak ako v tuzemsku (že nárok na odpočítanie môžeme urobiť až do decembra) , no tu ide o "samozdanenie" a odpočet, takže sa pamätám, že na školení, sa zdôrazňovalo, pri tovaroch a službách, že niekedy môžem dať do obdobia keď DOSTANEM faktúru, a niekedy musím otvoriť DP v mesiaci, do ktorého faktúra patrí a opraviť. Len už sa nepamätám ako.

Je mi jasné, že druhá strana to má v tých mesiacoch, a aj v súhrnných výkazoch, takže sa chcem uistiť, ako to má byť správne na mojej strane.

Ďakujem.
Naposledy upravil AdamC : 25.11.15 at 08:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Tým že ide o samozdanenie, kde na jednej strane si môžeš tú DPH odpočítať, ale na strane druhej ju musíš aj uhradiť, tak práve kvôli tomu musíš urobiť DDP k DPH.

    Do akého obdobia dať staré faktúry z IČŠ keď som ich dostal až teraz a bola prenášaná na mňa DPH ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.