Zavrieť

Porady

Odmeny konatelom a odvody

Pekny den zelam vsetkym. Vie mi niekto poradit, ci sa z odmien za vykon funkcie konatelom okrem 19% preddavkovej dane robia aj odvody do socialnej poistovne? Nikde som sa o tom nedocitala.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    Ak konateľ nemá uzatvorenú pracovnú zmluvu, ale dostáva odmenu za prácu konateľa, tak platí z tejto odmeny zdravotné poistenie a daň. Sociálne nie.

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Ďakujem za naozaj rýchlu odpoveď:-)) Ak môžem ešte jednu otázku: Nakoľko sa jedna o preddavkovo zrazenú daň, vystavim konateľovi potvrdenie o príjme a sám si musi vysporiadat daň za rok 2004?

    NADEJKA je offline (nepripojený) NADEJKA

    NADEJKA
    áno, musí si daň vysporiadať sám.Ešte sa vrátim k tým odvodom, tiež som tento problém riešila, odvody do sociálnej poisťovne sa neplatia,ale ak konateľ nie je zamestnaný v inej firme a má iba tento príjem,my sme to doriešili tak,že platíme z odmien aj tieto odvody,lebo z iného titulu nie je konateľ poistený, a keby sa nedajbože niečo stalo, tak....

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Učtovník musi myslieť na všetko! Samozrejme, ak mu majitelia firiem aj otvorene
    predostrú všetky informácie, aby účtovník mohol hľadat najvýhodnejšie riešenie.
    Je to dobrá rada:-)) Dik

    Odmeny konatelom a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.