Zavrieť

Porady

Zvuková izolácia

Zdravicko.

Riesom nejaky sposob odhlucnenia domacej vodarnicky. Je umiestnena v pivnici pod schodmi, ale hluk z nej sa dost znacne prenasa az na poschodie. Hladam nejaky sposob ako by sa dalo (co najlacnesie) odhlucnit.
Najviac sa mi zatial pozdava akusticka pena, ako ta ktora sa pouziva v nahravacich studiach a podobne. Neviem vsak ci ta prave nebude neefektivna, kedze v podstate ma zabranit vniknutiu hluku do izolovanej miestnosti a nie naopak.
Ma niekto nejaky napad, co by som mohol pouzit ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Vibrácie sa šíria konštrukciou (hlavne nízke frekvencie) a vzduchom (hlavne vyššie frekvencie). Na zabránenie prestupu vibracií do steny alebo podlahy sú dobré hlavne silent-bloky alebo pružné zavesenie zdroja vibrácií na stenu. Samotnú vodárničku môžete obaliť napríklad sklenou vatou, penovými hmotami alebo textilom.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    V prvom rade by som sa pokúsila odstrániť vibrácie a môžeš skúsiť najlacnejší spôsob,ktorý poznám - obloženie stien prekládkami z vajíčok ,tie výborne pohlcujú hluk.Akustická pena je dobrá,ale pomerne drahá,lebo je samozhášivá,čiže musíš posúdiť,či by ti túto službu neurobil aj obklad z profilovaného molitanu napr.takýto:
    http://www.prodance.cz/noppen-131-2040x1000x30mm.html
    Majú predajňu aj v Ba: http://www.prodance.cz/pobocka-blava.html
    Naposledy upravil Peggynka : 29.11.15 at 18:52

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Jeden príspevok dal dobrú radu (Ing. Ľubomír Janoška) - najskôr zistiť zdroj, odkiaľ sa vibrácie prenášajú, tento zdroj eliminovať.
    Ak je usadená na pevnom základe (betón) - bolo radené - použiť silentbloky, na ktoré sa to osadí. Tým sa odstráni chvenie zariadenia, prenášané na podklad. Pokiaľ sa potom jedná o zvukové vlny - i tu bolo poradené - dokonca dvakrát.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Najlepsu skusenost mam s doskami Stered. Vyrabaju ju na Slovensku zo starych sedadiel z aut. Neuveritelne chyta vysoke frekvencie, ktore su tiez vyznamnou zlozkou hluku z darlingov.

    Co sa tyka vibracii, tak silentbloky, alebo uplne najlepsie je molitan a na nom tvrda podlozka, pricom ta celkova plocha molitanu sa musi zvolit v zavislosti od hmotnosti zariadenia (a tvrdosti molitanu) tak, aby ste citili, ze sa tou hmotnostou molitan stlaci cca 10 - 20%. Ak sa stlaci velmi, treba zvacsit plochu, ak malo alebo vobec, treba dat povedzme iba pasy molitanu s medzerami pod tu tvrdu podlozku. Inak by to tlmilo menej ako gumovy silentblok. Ked sa to spravi spravne, tak to tlmi v podstate 100% vibracii, co ziaden gumovy silentblok nezvladne.
    Naposledy upravil misomiso : 30.11.15 at 08:54

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.