Zavrieť

Porady

Zvuková izolácia v byte

Prosím veľmi pekne o radu. Bývame v paneláku, kde sú v izbách klasické "komunistické" drevené parkety, bez akejkoľvek izolácie, a od susedov nad nami je naozaj počuť takmer všetko, kroky, buchot, šúchanie stoličkami, vysávanie, hlasnejšie pustený TV, čokoľvek čo položia na podlahu, alebo ak im niečo na podlahu spadne, tak to je totálny rámus. Inak sú to absolutne slušní ľudia, problém nie je v nich, ale vyslovene v nedostatočnej izolácii. Už mi dochádzajú nervy, prídem z práce a chcem si v kľude prečítať knihu, alebo sa učiť, a nedokážem sa sústrediť, stále nejaké zvuky ... až mám niekedy pocit, že žijeme so susedmi v jednom byte. Otras! Ja viem, že by bolo najvhodnejšie riešenie požiadať ich, aby si dali napr. koberce, alebo izoláciu pod podlahy, ale donútiť ich nemôžeme. Takže jediný spôsob je niečo dať u nás na strop. Už som rozmýšľala aj nad odsťahovaním, alebo že oslovím nejakého projektanta, aby mi navrhol nejaké riešenie. Prosím, poraďte!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Na porade sa už rovnaký problém preberal neraz, stačí vyhľadávať .-)

    http://www.porada.sk/t15894-odhlucnenie-bytu.html
    http://www.porada.sk/t43867-odhlucne...-zastavbe.html

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    emília30 Pozri príspevok

    O týchto príspevkoch na porade viem, už dávno ich mám "preštudované", avšak rady typu "štople do uší, skamarátenie so susedmi ..." mi nepomôžu. Potrebujem konkrétne riešenie, najlepšie od niekoho kto s tým má aj praktické skúsenosti, a dosiahol uspokojivý výsledok
    Ja som tie linky nepridávala kvôli "štuplom do uší" a pod.
    Ale kvôli tomu, že s podobným problémom sa stretáva veľa ľudí,žiaľ nik doteraz nevymyslel niečo 100% účinné.
    Odhlučniť stenu nie je zrovna najlacnejšie,ani sa neurobí za hodinu...a výsledok nesplní očakávania, takže som ti chcela ušetriť peniažky
    Sama som tento problém riešila, obrátila som sa na viacero odborníkov,zbierala rady všelikade,ale nakoniec sme od toho upustili.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Mám podobný problém,ale izolácia stropu moc nerieši problém,lebo neodizolovaná podlaha je počuť aj vďaka prenosu zvuku po stenách.
    Jednoducho by si susedia mali uvedomiť,že aj pod nimi chce niekto kľud.
    Mne búchajú aj po radiátoroch,skáču po ňom a keď sa sťažujem,tak dostanem odpoveď,veď to sú deti.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Na conecu som videl upravený molitan,určený práve na takýto účel.Stačilo to nalepiť na strop.Dala sa na to natiahnuť tapeta alebo sdk.Bolo to trochu drahšie ale čiastočne to riešilo problém.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Teraz sme robili izoláciu podlahy v dvoch izbách - Rockwool Steprock HD. Robili sme to síce kvôli zatepleniu, ale tento materiál má aj zvukovo-izolačné schopnosti. Nemôžem však potvrdiť, či skutočne takéto vlastnosti má, lebo byt pod nami je prázdny. Ale keď sa ukážu susedia, tak pôjdem skákať a búchať a spýtam sa ho, či to je počuť. Lenže to by sused musel sám chcieť niečo takéto urobiť, nedonúti ho k tomu nikto.

    Marleau, deti behajúce v byte a skáčuce po všetkom možnom, čo im práve príde pod nohy Zažívala som pár mesiacov a stačilo.
    Naposledy upravil Llívia : 15.11.10 at 21:39

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Podla mna mineralna vata a sadrokarton by boli vyhodene peniaze. Sadrokarton neupevnis o vatu, ten musi vzdy visiet na plafone. Vata medzi plafonom a SK zvuk stlmi, no ten sa prenesie na SK priamo z plafona a SK posluzi ako membrana reproduktora, takze budes tam, kde si. Ak to ma byt ucinne, tak to by musel spravit krocajovu izolaciu sused. Na dlazku dat nobasil a na to poter. To je asi nerealne. Samozrejme vzdy je najaka moznost lepit nejaky molitan priamo na plafon, ale ako to bude vyzreat, ako to budes malovat a potom, bude sa to vyparovat do vzduchu.

    Stenu by som si vedel skor predstavit izolovat. Tam by sa mohol dat nobasil a sadrokarton by mohol byt na vlastnej konstrukcii, na stene nezavislej - teoreticky. Ale plafon nie.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Misomiso, ak si reagoval príspevkom aj na mňa, tak sme izolovali podlahu, len som to nenapísala do príspevku. Asi by nás sused nepustil do bytu robiť si tam takéto úpravy na jeho strop Okolo steny sme dali polystyrén (dilatačný pásik, ktorý tam má ísť, je na SVK nezohnateľným tovarom), aby dosky nenarážali do steny a zvuk/hluk sa nešíril konštrukciou.
    Naposledy upravil Llívia : 15.11.10 at 21:46

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    ErinErin Pozri príspevok
    Aj tu sú určité informácie: Ak si už človek nenajme túto firmu, aspoň sa poučí.
    http://www.akustika.sk/index.php?id=5&kt=1&skr=a
    Prave som sa poucil, ze je to na tento ucel o nicom. Tie materialy maju ucinnost na frekvencie 2000 Hz a vyssie. Je to na tlmenie hluku, ktory vznika priamo v miestnosti (aby sa neodrazal od stien, tie ho absorbuju). S nizsimi frekvenciami si to nepradi. Kedze cez stenu sa ti vysoke frekvencie neprenesu, potrebovala by si prave utmit tie nizke a prave na tie tie obklady nie su ucinne.

    ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

    ErinErin
    misomiso Pozri príspevok
    Prave som sa poucil, ze je to na tento ucel o nicom. Tie materialy maju ucinnost na frekvencie 2000 Hz a vyssie. Je to na tlmenie hluku, ktory vznika priamo v miestnosti (aby sa neodrazal od stien, tie ho absorbuju). S nizsimi frekvenciami si to nepradi. Kedze cez stenu sa ti vysoke frekvencie neprenesu, potrebovala by si prave utmit tie nizke a prave na tie tie obklady nie su ucinne.
    A toto by nepomohlo zadávateľke?
    http://www.akustika.sk/index.php?id=2&kt=3&skr=f

    V minulosti tam bol aj príklad, ako odizolovali miestnosť v ambulancii ORL na vyšetrovanie sluchu. Ak je to taký vážny problém, ako píše, tak by snáď dostala aspoň rady, aby vedela, či sa dá niečo robiť alebo sa má radšej sťahovať.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Sadrokartonove konštrukcie sa dajú celkom slušne odhlučniť ale je to trochu drahšie.

    emília30 je offline (nepripojený) emília30

    emília30
    [QUOTE=arizona;1563742]Na porade sa už rovnaký problém preberal neraz, stačí vyhľadávať .-)


    O týchto príspevkoch na porade viem, už dávno ich mám "preštudované", avšak rady typu "štople do uší, skamarátenie so susedmi ..." mi nepomôžu. Potrebujem konkrétne riešenie, najlepšie od niekoho kto s tým má aj praktické skúsenosti, a dosiahol uspokojivý výsledok

    emília30 je offline (nepripojený) emília30

    emília30
    Čo sa týka zvukovej izolácie, viem, že to nebude najlacnejšie, ale poviem Vám ... moje psychické zdravie mi za tie peniaze stojí.
    A inak ďakujem za všetky rady. Skúsila som vyhľadávať na akustika.sk, v rubrike "spolupracujúce firmy" som našla kontakt na istú firmu z Novej Bane. Keďže sme z Rimavskej Soboty, tak je to k nám určite bližšie /a zároveň lacnejšie/ ako firma z Bratislavy. Takže sa na ich obrátim, a uvidím ... výsledok dám vedieť. Ak by ešte niekoho niečo napadlo, budem veľmi rada )

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    Poznám tie zvuky, sused urobil podlahu a v rámci šetrenia nevedel že je treba odhlučniť,
    - čo tak prepočítať izoláciu u seba a izoláciu podlahy u suseda a urobiť čo bude lacnejšie, /za tvoje peniaze/
    Vas problem treba rozdelit na dva smery.

    Prvy je hluk, ktory vznika v priestore bez priameho styku s podlahou alebo stenou. Ide o TV, hlas, krik a podobne. Tento typ hluku viete celkom pekne znizit na minimum, aj ked si pridate zvukovu izolciu na svoj strop. V tomto pripade odporucam spravit podhlad s akustickymi podlozkami pod kotvy a pouzit material, ktory najde napr. tu http://www.potichu.sk/materialy/ . Vyplnovy material penu silent foam (lepsia alternativa klasickej mineralnej vlny a ako hlavnu izolaciu phonestar TRI, ktora ma silne ucinky aj na nizkych frekvenciach.

    Druhy smer je hluk ktory vznika dupotanim, posuvanim nabytku, skratka zvuk ktory sa PRIAMO prenesie do stropnej konstrukcie a co je velky problem, aj do zvislych konstrukcii ako su steny. Tento problem vznika hlavne vtedy ak konstrukcia vobec nema krocajovu izolaciu, ta by mala vytvarat tvar vanicky na Vasom strope a cela by mala byt zaliata betonovym poterom. Tym sa zamedzi prenosom krocajovho hluku do stropu. Ine riesenie ako vlozenie izolacie aspon pod plavajucu podlahu suseda nepozname. Izolacia Vasho stropu Vam sice znizi aj krocajovy hluk ale asi nie na tolko aby Vas to plne uspokojilo. V kazdom pripade hluk ako TV, hlasy a podobne sa pekne znizia. Najde to ropisane aj tu http://www.potichu.sk/odhlucnenie-stropu/
    buchač ...reklama Jozef ....REKLAMA ....či ...???
    Michal Nižnánsky snazil som sa vecne reagovat na danu temu, reklama je skor prispevok z 27.8.2013 mozem to upravit podla poziadaviek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.