Zavrieť

Porady

Havária vody v byte

Dobrý deň

Koncom minulého roku v noci v jednom byte začala tiecť voda a to takým štýlom, že sme mali na chodbe niečo ako Niagarské vodopády.
Obyvatelia bytu spali, haváriu zistil mladík vracajúci sa nad ránom domov. Pobudil rodičov a susedov a asi hodinu 5 ľudí odstraňovalo s chodieb vodu.
Ten byt sa prenajíma.Zobudili sme nájomníkov a uzavreli stupačku.Ráno majitel bytu na moj popud zavolal vodárov.
Dávala som mu kontakt na našu havarijnú službu, ale neviem koho nakoniec zavolal. Voda im tiekla
na spodu záchoda. Teraz prišlo vyúčtovanie. Máme nedoplatok cca. 16 000Sk. Vodomer nameral spotrebu vody v danom byte
cca 90 kubíkov. Býva tam 5 a viac ľudí. Moja rodina /5 ľudí/ má spotrebu cez 110 kubikov - bez havárií, a pri tej havarke toho
vytieklo kvantum. S toho usudzujem , že to nešlo cez vodomer. Ako ide voda cez WC sa musím spýtať vodára.
Poistka na to neplati. Havária bola v byte, nie v spoločných priestoroch.Keď si niekto nevšimne a nevymení zhrdzavené
trubky,to nie je živelná pohroma. Čo môžem robiť v takomto prípade?

Alena
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    Úhrada vzniknutej škody poisťovňou, záleží na tom , čo máte v dome poistené. Ja mám v každom dome aj vodovdné havárie, čo je v domoch najčastejší problém.
    Čo sa týka nadspotreby SV, treba prekontrolovať napojenie WC v byte, či nie je urobené bez merania - aj toto si dokážu ľudia urobiť v rámci šetrenia. Vyúčtovanie vo vašom prípade by som navrhla prepracovať a zobrala by som priemernú spotrebuv bytoch za predchádzajúce roky a ostatné by som naúčtovala na byt, ktorý škodu spôsobil.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.