Zavrieť

Porady

Mozem byt sankciovany ked v bare olepim stenu medenymi mincami?

V bare sa mi kopia medene mince, ktore hadzem do demizonu a nasiel som na nete zopar stranok, kde Briti lepia na zem penny a dost sa mi to zapacilo, len sa obavam ze by som mohol byt stihany napriklad za znehodnocovanie meny, alebo za nieco podobne.
Xanti Ved tie medenáky daruj.
Idú vianoce robia sa rôzne zbierky a určite sa niekomu zídu a ešte aj spravíš dobrý skutok, ako keby si ich len tak nalepil na stenu.

Ako starý ludia hovoria ... "babka k babce budú kapce"...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Trestny zakon:

    § 273
    Ohrozovanie obehu peňazí
    Kto bez zákonného dôvodu odmieta tuzemské peniaze alebo poškodzuje tuzemské peniaze, potrestá sa odňatím slobody až na šesť mesiacov.

    Ale ak si zozenies 1 a 2 centovky, ktore uz v obehu nie su .... tak by si mohol.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft On neodmieta (veď ich prijíma ako platidlo), ani nepoškodzuje (netaví ich, nelisuje, neláme).... len ich zastavil v obehu - takže postih by nebol.
    ivka70 Poskodzuje ich nalepenim na stenu, lebo to nie je ucel minci v obehu
    misoft
    Ak on spomínal Britov, ako oblepujú - ich kovové penny (pence) niekde nalepené - tie sú tiež v obehu. Okrem toho - mince v obehu nie sú vyradené tak, ako si ty predstavuješ - mince sa sťahujú a tavia - vtedy sú vyradené! To isté platí i pre papierové platidlá.
    Iný príklad: niekto bude mať v pančuche 1 000 000 € 20 rokov - nie sú v obehu - tiež ich poškodzuje? Veď podľa tohto zákona http://www.gjar-po.sk/~gajdos/treti_...komentarom.pdf by potom každý, kto má peniaze v slamníku, by spĺňal ustanovenie §273 a mal by byť potrestaný.....babky a dedkovia na dedinách takto často hromadia peniaze.... niekedy celé roky sa nepohnú. Je to porušenie zákona?
    ivka70 Neprehanaj to s tym vykladom zakona Co robia Briti so svojou menou, je predmetom ich pravnych predpisov.
    misoft Ber to takto.... čo on robí so SVOJIMI mincami - je tiež jeho vec. Buď si ich hromadí nalepovaním, alebo v sklenených 5litrákoch - je to presne to isté, ako to robia tí dôchodcovia s prachmi v posteliach - nie sú v obehu, ale nikto ich za to nemôže potrestať.
    ivka70 To zasa nie je celkom tak, nie je to to iste, len ty sa to snazis za kazdu cenu dat na jednu uroven ....
    misomiso Ja si tiez myslim, ze nalepenim sa neposkodia, takze sa nenaplni literaz toho zakona.
      zbaliť

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Máš na mysli tie mince ktoré si tam lepia návštevníci pre šťastie, alebo ako záruku ďalšej návštevy ? Veď to si predsa nelepil ty...
    Gremlin Tak toto ma nenapadlo, ale keby som ich aj lepil, mohol by som byt stihany?

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    technicky je to magnetická oceľ potiahnutá asi meďou, treba vybrať vhodné lepidlo, lebo tie mince hrdzavejú...

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Medenné mince? V 21 storočí, platné? Kde to žiješ? Magnet nemáš?
    sito Keď, tak už otázky. A dobre ti spravilo mínus? To je zakázané odpovedať otázkou? Či ty poznáš štát, ktorý vyrába drahšie mince ako je ich nominálna hodnota? Ak, pozbieraj, predaj ...

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Ja si tapetujem 100-eurovkami a zatiaľ som problém nemal.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j Zelena ukludnuje
    Ing. Ľubomír Janoška vieš, že idú po malých rybách
    vulxy ja 90-eurovkami a v pohode....
      zbaliť

    Mozem byt sankciovany ked v bare olepim stenu medenymi mincami?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.